Materiał Partnera

Narzędzia stosowane w warsztatach samochodowych

Narzędzia stosowane w warsztatach samochodowych

Wybór warsztatu samochodowego często spędza sen z powiek kierowcom. Dzięki serwisowaniu w dobrym warsztacie auto będzie w pełni sprawne, co przełoży się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tutaj liczy się przede wszystkim wiedza i doświadczenie mechanika, ale też wyposażenie warsztatu. Dobrej jakości narzędzia pozwolą na szybką i dokładną realizację prac diagnostycznych oraz naprawczych.

Podstawowe narzędzia

W dobrym warsztacie, czy to przydomowym, czy profesjonalnym, nie może zabraknąć podstawowych narzędzi manualnych, a także elektronarzędzi o wszechstronnym zastosowaniu. Tego typu akcesoria przydają sie do różnego rodzaju prac warsztatowych. Do najważniejszych z nich należą:

  • Klucze – dobry warsztat powinien dysponować bogatym asortymentem kluczy, wśród których nie może zabraknąć modeli płaskich, oczkowych, grzechotkowych czy trzpieniowych.
  • Nasadki – liczne połączenia o charakterze gwintowym w autach wymagają zastosowania specjalnych nasadek o zróżnicowanych wymiarach.
  • Bity i wkrętaki – bity z adapterami i różnego rodzaju wkrętaki, np. krzyżowe czy płaskie, znacznie ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc w aucie.
  • Szczypce – niezbędne w diagnostyce i naprawie samochodów, dostępne w specjalistycznych wersjach przystosowanych np. do opasek sprężynowych.
  • Elektronarzędzia – wszechstronne narzędzia pneumatyczne i udarowe, takie jak wiertarki, szlifierki czy pistolety do malowania, pozwalają na wydajną i dokładną pracę przy naprawie aut.

Narzędzia specjalistyczne

Profesjonalny warsztat powinien dysponować narzędziami specjalistycznymi przystosowanymi do pracy z konkretnymi częściami samochodowymi. Dzięki tym akcesoriom można usuwać bardziej zaawansowane usterki w poszczególnych modelach aut. Wśród narzędzi specjalistycznych dla warsztatów samochodowych wyróżniamy m. in. ściągacze i blokady rozrządu, wału korbowego czy kół pasowych.

Co jeszcze?

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w profesjonalnym warsztacie samochodowym?

Istotne znaczenie ma tu wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny. - Mówi przedstawiciel firmy Inter Parts, której specjalnością jest dystrybucja części samochodowych i wyposażenia warsztatowego. - Są to różnego rodzaju narzędzia pomiarowe, takie jak suwmiarki, mikrometry, ale też bardziej zaawansowane urządzenia, jak np. mierniki głębokości bieżnika.

Oprócz tego w pracach warsztatowych przydają się narzędzia do skrawania, np. pilniki czy frezy, a także prasy hydrauliczne oraz podnośniki samochodowe. Kompleksowo wyposażony warsztat samochodowy to gwarancja szybkiej, a przede wszystkim dokładnej diagnostyki oraz naprawy auta.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz