Artykuł sponsorowany

Narzędzia ścierne

Narzędzia ścierne

Przydomowy warsztat to często mała fabryka, w której na co dzień mierzymy się z drobnymi naprawami, poważnymi konstrukcjami czy przeprowadzamy renowacje starych mebli. Zarówno osoby, które pracują z wykorzystaniem narzędzi w domu jak i ci, którzy pracują w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, lotniczym, odlewniczym czy stoczniowym muszą raz na jakiś czas skorzystać z narzędzi ściernych. Jak je odpowiednio dobrać? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup jakichkolwiek narzędzi powinniśmy wybierać te, które nie tylko odpowiadają naszym aktualnym potrzebom, ale również spełniają normy bezpieczeństwa. Firma Cewar to miejsce, w którym zajmujemy się produkcją i sprzedażą narzędzi. Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie obsługi technicznej oraz dostaw narzędzi dla rozmaitych gałęzi przemysłu.

Wysoka jakość wykonania

Nasza firma oferuje swoim klientom narzędzia ścierne, narzędzia skrawające, narzędzia ręczne, narzędzia pneumatyczne, urządzenia spawalnicze, narzędzia pomiarowe, maty ceramiczne, tygle, szczeliwa oraz pręty gwintowane. Zdajemy sobie sprawę, że połową sukcesu firmy produkcyjnej jest dobór odpowiednich narzędzi, które potrafią znacznie przyśpieszyć produkcję oraz wpłynąć na jakość końcową oferowanych produktów. Dlatego też do wytwarzania naszych narzędzi wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały od sprawdzonych dostawców. Nieustannie poszerzamy ofertę odpowiadając na potrzeby naszych klientów, dlatego oferujemy najnowsze elektronarzędzia, materiały ogniotrwałe, wyroby szamotowe czy urządzenia do cięcia tlenowego i gazy sprężone. Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego zamówienia.

Narzędzia ścierne

Jedną z grup narzędzi, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów są narzędzia ścierne. Dzieli się je na narzędzia ścierne nasypowe oraz narzędzia ścierne spojone. Narzędzia ścierne nasypowe charakteryzują się tym, że substancja ścierająca (warstwa ziaren) trzyma się podłoża dzięki zastosowaniu kleju. Przykleja się ją do papieru, fibry, płótna czy specjalnej włókniny ściernej. Narzędzia te stosuje się w ręcznym i mechanicznym szlifowaniu elementów, które chcemy wygładzić, oczyścić czy wypolerować. Można wykorzystywać je przy pracy z drewnem i materiałem drewnopodobnym, stalą, szkłem, kamieniem, tworzywami sztucznymi, skórą, gumą czy lakierem. Co ciekawe mogą przybierać bardzo różny kształt od arkuszy po krążki, tarcze talerzowe czy trzpieniowe. Narzędzia ścierne spojone różnią się spoiwem, które może być ceramiczne, gumowe, magnetyzowane, gumowe lub żywiczne. To wszelkiego rodzaju ściernice, osełki ścierne, pilniki, druty i taśmy z diamentową warstwą ścierną. Wykorzystywane są, jako elementy i akcesoria sprzętów elektrycznych używanych na przykład do szlifowania różnych powierzchni czy skrawania materiału. Dzięki swojej wytrzymałości umożliwiają pracę na twardych materiałach jak beton czy kamień. Oba rodzaje narzędzi wykorzystywane są często w przemyśle wytwórczym, metalowym, stoczniowym czy samochodowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz