Materiał Partnera

Narty w Dolomitach – zimowy urlop w niesamowitej oprawie

Narty w Dolomitach – zimowy urlop w niesamowitej oprawie

Otwarcie sezonu narciarskiego w Dolomitach to dla wielu amatorów takiej formy spędzania wolnego czasu istne święto. Przeglądając ofertę biur turystycznych, możemy się domyślać jaka jest przyczyna tego entuzjazmu. Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki, nowoczesne ośrodki wypoczynkowe i narciarskie, ogromna ilość tras, bezpieczne wyciągi i świetna kuchnia – czego chcieć więcej?

Krajobraz Dolomitów

Włoskie Dolomity zimą to istna uczta dla oka. Panujący w tej części świata klimat sprawia, że niemal zawsze świeci tutaj słońce, a górskie szczyty mienią się setkami barw. Jeśli uda nam się wstać o wschodzie słońca, z pewnością zapamiętamy go do końca życia. Oczywiście dobre naświetlenie ma również swoje wady – przed wyruszeniem w drogę musimy spakować ze sobą okulary słoneczne, dzięki którym ochronimy swoje oczy i zachowamy dobrą widoczność na szlakach i trasach. Sezon narciarski w Dolomitach trwa od listopada do kwietnia, a słońce przyda nam się zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego trwania. Gdy w Polsce szaro i ponuro, Włochy uraczą nas naturalnym światłem, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczuciem nie tylko w trakcie wczasów, ale także po nich. Często utrzymuje się ono aż do wiosny. Przygotowania do wyjazdu dobrze jest zacząć z dużym wyprzedzeniem, bo dzięki temu możemy liczyć na korzystną cenę całej wycieczki i mamy największy wybór różnego rodzaju atrakcji. Biuro podróży Dolomity Tour oferuje wiele wariantów dla wczasowiczów o różnych potrzebach i zaawansowaniu.

Narciarski raj w Dolomitach

Jako że Dolomity należą do jednego z najchętniej odwiedzanych terenów narciarskich, obfitują w najnowocześniejsze ośrodki. Łączna długość tras narciarskich w Dolomitach to ponad tysiąc dwieście kilometrów, więc hoteli i apartamentów nie może zabraknąć. Co więcej, niektóre stoki narciarskie są wieczorami oświetlone, dzięki czemu nie musimy przerywać narciarskiego szaleństwa nawet po zachodzie słońca. Przyjechać możemy z całą rodziną – specjalnie zaprojektowane trasy oraz szkółki pomogą opanować sztukę jeżdżenia na nartach nawet najmłodszym, a bardziej doświadczeni z nas z pewnością docenią trudniejsze stoki. Nie musimy się także obawiać o opadnięcie z sił, bowiem po całym dniu spędzonym w górach możemy zrelaksować się w spa, termach czy saunach. Wycieczka do Włoch oznacza także obcowanie z tamtejszą, wyśmienitą i znaną na całym świecie kuchnią, którą bardzo łatwo pokochać. Warto odwiedzić Dolomity przynajmniej raz w życiu.

Opracowanie:
Katowice, św. Stanisława 8
tel. 32 206 96 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz