Materiał Partnera

Naprawy hydrauliki siłowej maszyn rolniczych

Naprawy hydrauliki siłowej maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze są dzisiaj podstawą nowoczesnych gospodarstw rolnych, które nastawione są na zwiększanie swojej produkcji pożywienia. Niestety nawet najnowocześniejsze ciągniki i innego rodzaju sprzęty od najlepszych koncernów motoryzacyjnych, wyróżniają się dość wysokim poziome awaryjności. Jest to bowiem związane z olbrzymim natężeniem pracy maszyn rolniczych. Jednymi z podzespołami, które ulegają szybkiemu wyeksploatowaniu, są elementy składające się na hydraulikę siłową.

Zabezpiecz się na wypadek awarii

Coraz większa liczba rolników podejmuje stałą współpracę z szeroko wyspecjalizowanymi firmami oferującymi części zamienne do ciągników – i nie tylko – a także świadczącymi usługi naprawcze. Jest to skuteczna forma zabezpieczenia się na wypadek awarii, która pozwala na przeprowadzenie błyskawicznych prac serwisowych na terenie własnego gospodarstwa, na terenie zakładu mechaniki pojazdów rolniczych, czy nawet w polu (np. napełnianie klimatyzacji). Warto również stosować się do wymagań producentów danych podzespołów maszyn, co do ich konserwowania. Szczególnie ważne jest to w przypadku elementów hydrauliki siłowej. To bowiem wszystkie urządzenia hydrauliczne muszą wytrzymywać naprawdę olbrzymie obciążenia pracy.

Stała współpraca z serwisantem dedykującym swoje usługi dla rolników, jest zatem sposobem na m.in. zminimalizowanie strat, które mogą pojawić się przy awarii maszyn rolnych. Ważne jest bowiem to, aby nie dopuszczać do tzw. zatorów produkcyjnych. Wielu ekspertów technik motoryzacyjnych poleca zatem częste przeprowadzanie diagnostyki komputerowej ciągników. Takie działania specjalistyczne oferują dla maszyn rolniczych tylko wyspecjalizowane podmioty. Jednym z nich jest firma Emax Sp. z o.o., która gwarantuje szybkie naprawy pojazdów ciężkich – także budowlanych – czy ich sprzedaż.

Jakie podzespoły ulegają najczęściej awariom?

Jeśli chodzi o hydraulikę siłową maszyn rolnych, najczęściej jej serwis dotyczy takich komponentów jak rozdzielacze, pompy tłokowe, pompy zębate, silniki jazdy, elektrozawory, filtry, czy szybkozłącza hydrauliczne. Warto przy tym wiedzieć, że naprawa nie musi polegać zawsze na wymianie danych elementów, co wielokrotnie może okazać się bardzo kosztowne. Dzisiejsza technologia wykorzystywana przez warsztaty nastawione na wdrażanie innowacji, pozwala na regenerowanie danych urządzeń. Jest to jednak możliwe w przypadku ich niewielkiego uszkodzenia. W innym wypadku należy zakupić nowy element podzespołu. Pomimo iż rekomendowane jest wybieranie części oryginalnych, z powodzeniem można także postawić na te zamienne, a nawet używane. Znajdziesz je jednak w nielicznych punktach handlowych.

Cenna wskazówka: Najnowocześniejsze maszyny rolnicze takich marek jak New Holland, Ursus, John Deere, Massey Ferguson, czy Lamborghini, pozwalają na elektroniczną modyfikację pracy silnika tak, aby jego obroty mogły być  doskonale dopasowane do rodzaju wykonywanych prac.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Gdańska 123 lok. 2
tel. 509 757 333
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz