Materiał Partnera

Naprawa telefonu door to door

Naprawa telefonu door to door

Wraz z intensywnym rozwojem sieci komórkowych, a co za tym idzie również technologii telefonów komórkowych i smartfonów, przybywa na polskim rynku firm i przedsiębiorstw oferujących usługi naprawy takiego sprzętu. Dość powszechne są już dziś niewielkie punkty w których od ręki naprawimy telefon lub zaopatrzymy go w nową baterię czy etui. Co jednak gdy nie mamy czasu aby do takiego punktu się wybrać? Naprawa door to door czy telefon zastępczy to ciekawe rozwiązanie oferowane przez niektóre serwisy.

Wydawać by się mogło, że prowadząc biznes oferujący usługi naprawcze telefonów komórkowych, nie ma potrzeby aby proponować klientom innowacyjne rozwiązania, które taki serwis znacząco usprawnią. W przypadku awarii telefonu, klient tak czy inaczej skazany jest na skorzystanie z takiej usługi. Biorąc jednak pod uwagę, że na rynku funkcjonuje dużo firm świadczących usługi serwisu telefonów komórkowych, chęć wyróżnienia się w tłumie może przynieść tylko dodatkowe korzyści w postaci większej ilości klientów. Z takiego założenia wyszli właściciele firmy Alkom z Krakowa, podbijający tamtejszy rynek napraw i serwisu telefonów.Naprawy małe i duże…

Awaria telefonu to niestety sytuacja z którą każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć. Zalanie, pęknięta szybka, uszkodzenie po upadku na podłogę czy wreszcie awaria oprogramowania to sytuacje dość powszechne dla użytkowników telefonów komórkowych, czyli dla praktycznie każdego z nas. Firma Alkom, dysponując dużym doświadczeniem wykonuje na codzień większość z tych napraw na miejscu, bez potrzeby wysyłania telefonu do serwisu:

 • naprawa oprogramowania
 • naprawa po niepoprawnym rootowaniu
 • naprawa plików boot
 • odzyskiwanie danych
 • pomoc, szkolenie z obsługi smarfona
 • instalacja aplikacji i dodatkowego oprogramowania
 • wymiana paneli dotykowych „digitizerów”
 • wymiana szybek w Iphone, Samung, LG, Sony
 • wymiana LCD
 • naprawa płyt głównych (gniazdo ładowania, mikrofony, głośniczki, gniazda flex)
 • wymiana obudów
 • szkła hartowane
 • naprawa układów na płycie głównej

To tylko niektóre z oferowanych usług w zakresie serwisu telefonów komórkowych wykonywanych przez Alkom, które dotyczą praktycznie większości popularnych na rynku modeli (Samsung, LG, Iphone, a także inne). W przypadku poważniejszych awarii wymagających kilkudniowej naprawy firma oferuje ponadto telefon zastępczy. To proste ale jednocześnie nieocenione udogodnienie dla klienta, zwłaszcza, że funkcjonowanie dzisiaj bez telefonu wydaje się prawie niemożliwe.

Door to door

Oryginalnym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest oferowana przez Alkom usługa naprawy door to door. Jeśli nie mamy możliwości podjechania do punktu naprawy, możemy zamówić naprawę z odbiorem uszkodzonego sprzętu i ponowną jego dostawą po naprawie do domu. Część drobniejszych napraw, konsultanci firmy Alkom są w stanie wykonać dla nas zdalnie, przez telefon.

Oprócz szerokiej palety usług serwisowych, Alkom oferuje również sprzedaż oraz skup nowych i używanych telefonów oraz innego sprzętu elektronicznego, takiego jak konsole do gier, notebooki, nawigacje gps, komputery. Oprócz obsługi klienta indywidualnego, Alkom oferuje także współpracę firmom. W ramach takiej współpracy przedsiębiorstwa mogą liczyć na specjalny rabat, oraz kompleksową obsługę floty telefonów służbowych używanych przez pracowników.

Rynek usług w zakresie serwisu telefonów wydaje się już dość nasycony. Przykład firmy Alkom pokazuje jednak, że istnieją na tym rynku jeszcze pola, na których można wyróżniać się od konkurencji, dając jednocześnie klientowi dodatkowy pakiet usług.

Opracowanie:
Kraków, Kościuszki 48
tel. 12 427 04 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz