Materiał Partnera

Naprawa komputera lub laptopa? Jak wybrać dobrego serwisanta?

Naprawa komputera lub laptopa? Jak wybrać dobrego serwisanta?

Uszkodzenie procesora, karty graficznej, zasilacza, a może powolny rozruch i zawirusowany system operacyjny? W przypadku wystąpienia tego typu awarii, bardzo ważne jest wybieranie serwisantów elektroniki, którzy w błyskawiczny i tani sposób przywrócą sprawność naszego sprzętu. Szczególnie jest to ważne wtedy, kiedy komputer lub laptop wykorzystujemy do celów pracowniczych, czy też do nauki.

Przygotowanie kosztorysu

Przy naprawach laptopów oraz komputerów, ważne jest to, aby nasz serwisant oferował darmową wycenę naprawy. Kosztorys powinien uwzględniać czas serwisu, zakres prac, a także koszty usług i części zamiennych. Jest to ważne, ponieważ pozwala właścicielowi uszkodzonego urządzenia określić, czy opłaca się dokonywać danej naprawy. Czasem przy działaniach, których koszt przewyższa 500 złotych, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w nowy, sprawniejszy i nowocześniejszy sprzęt. W jego wyborze z pewnością pomoże Ci również serwis komputerowy.

Błyskawiczna naprawa

Przy naprawach komputerów oraz laptopów ważne jest to, aby wszelkie naprawy były wykonywane błyskawicznie. Za szybki czas serwisu, związanego z uszkodzeniami mechanicznymi, czy systemowymi, uważa się maksymalnie 3 doby. Wiele dobrych firm informatycznych, oferuje jednak jeszcze krótszy okres oczekiwania, nawet w przypadku konieczności wymiany części! Najlepsze podmioty współpracują bowiem z renomowanymi dostawcami podzespołów elektronicznych oraz komputerowych, którzy zapewniają im niemalże każdy element składowy sprzętów – starszych, nowszych, i tych przynależących do wszystkich znanych oraz mniej rozpoznawalnych marek.

Niskie ceny usług

Dobre firmy serwisowe sprzętów elektronicznych, wyróżniają się także bardzo niskimi cenami wykonywania usług. Szczególnie można zauważyć to we większych miastach wojewódzkich, gdzie rynek jest bardzo konkurencyjny. Wiedzą o tym między innymi klienci Marka Kołodzieja i jego pracowni informatycznej MX Serwis. To tam wysokie jakości usług idą w parze z korzystną ceną procesów naprawczych. Firma zaś oferuje szybkie usuwanie awarii sprzętów fotograficznych, optycznych, oraz oczywiście komputerów, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych. Pracownia ta działa zaś w Gorzowie Wielkopolskim.

Serwis elektroniki dla firm

Dobra firma serwisowa sprzętów elektronicznych wyróżnia się także podejmowaniem współpracy z różnymi przedsiębiorstwami. To dla nich bardzo ważne są błyskawiczne działania serwisowe, czasem nawet na terenie swoich biur, ponieważ nawet wyłączenie z użytkowania jednego komputera, może wpłynąć na obniżoną efektywność firmy. Tu warto wspomnieć także o nawigacji GPS, która jest ważnym elementem pracy kierowców samochodów ciężarowych z firm logistyczno-transportowych. To oni podejmują stałą współpracę z pracowniami informatycznymi w celach serwisowania sprzętu GPS, jego kalibrowania, a także aktualizowania jego oprogramowania oraz map!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz