Materiał Partnera

Naprawa komputera - dlaczego lepiej nie robić tego samodzielnie?

Naprawa komputera - dlaczego lepiej nie robić tego samodzielnie?

Wiele osób słyszy, że wymiana czy naprawa pewnych elementów w komputerze nie będzie trudna i można bez problemów przeprowadzić ją samodzielnie. Do tego w sieci znaleźć można wiele filmików, które krok po kroku pokazują, jak dokonać naprawy… Ale czy to naprawdę dobry pomysł? Nie! Sprawdź, dlaczego samodzielna naprawa komputera jest pomysłem, który może Cię słono kosztować.

Awaria komputera - lepiej zleć to specjaliście

Twój sprzęt komputerowy nagle zakończył swój żywot? Komputery, podobnie jak wiele innych urządzeń elektronicznych, nie trwają wiecznie, a awarie mogą się zdarzyć. Jak mówi nam ekspert z serwisu komputerowego ExpresPC, samodzielna naprawa nie jest dobrym pomysłem z kilku powodów!

  • Tracisz gwarancję na sprzęt komputerowy.

Każdy sprzęt komputerowy ma gwarancję, która jest ważna, o ile nie wprowadzamy samodzielnie zmian i modyfikacji w sprzęcie, ani nie prowadzimy napraw na własną rękę. Niestety, ale kiedy wykonujesz naprawy samodzielnie, to tak naprawdę nie można mieć pewności, że wykonujesz je poprawnie. Nawet jeśli nikomu się nie przyznasz do tego, że dokonałeś naprawy, to i tak się to wyda - w laptopach i komputerach stacjonarnych umieszczone są specjalne plomby, których zerwanie oznacza automatycznie utratę prawa do gwarancji! Poza tym warto skorzystać z naprawy gwarancyjnej, chociażby dlatego, że jest ona za darmo i nie płaci się nawet za części.

  • Możesz stracić gwarancję na części.

W zależności od producenta, niektóre części zachowują swoją gwarancję tylko wtedy, kiedy są montowane przez doświadczonego serwisanta sprzętu komputerowego. Nowe części komputerowe mogą być uszkodzone i nie wiesz tego, dopóki ich nie zamontujesz. Jeśli po samodzielnym montażu okaże się, że część nie działa, to nie będziesz mógł złożyć reklamacji!

  • Słono zapłacisz za pomyłkę.

Serwis laptopów i komputerów stacjonarnych ma duże doświadczenie w kwestii napraw, ale w razie czego dysponuje stosownym ubezpieczeniem - jeśli popełnią błąd i sprzęt ulegnie trwałej awarii, to zwrócą oni środki. Jeśli jednak to Ty będziesz naprawiać sprzęt samodzielnie i się pomylisz, to zapłacisz za to tylko i wyłącznie z własnej kieszeni! Taka samodzielna zabawa w serwisanta może Cię więc bardzo drogo kosztować.

  • Możesz mieć inny model  komputera.
Nawet jeśli znajdziesz instrukcję dotyczącą tego, jak wykonać naprawę i znajdziesz sklep z częściami, to może okazać się, że części nie pasują, a instrukcje nie zgadzają się ze stanem rzeczywistym. Producenci wypuszczają wiele serii tych samych modeli komputerów, co może sprawiać duże problemy osobie, która zupełnie nie ma pojęcia o naprawach serwisowych
Opracowanie:
Rudzica, św. Jana Chrzciciela 555
tel. 506 443 768
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz