Artykuł sponsorowany

Naprawa i serwis nitownic – co w tym zakresie oferuje firma Poznit Serwis?

Naprawa i serwis nitownic – co w tym zakresie oferuje firma Poznit Serwis?

W branży budowlanej oraz w przemyśle korzysta się z rozmaitych urządzeń i narzędzi. Jednym z podstawowych sprzętów, jakie powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego majsterkowicza i profesjonalnej firmy, jest nitownica. Służy ona do łączenia ze sobą dwóch przedmiotów. Mogą być one wykonane np. z metalu lub tworzywa sztucznego. Do nitowania niezbędne jest też posiadanie różnych akcesoriów, w tym nitów. Te znajdziemy w asortymencie oferowanym przez firmę Poznit Serwis. Jej pracownicy świadczą również usługi serwisowe i naprawcze dotyczące nitownic.

Czym jest nitownica i jakie są rodzaje tego urządzenia?

Nitownica to narzędzie używane w trakcie rozmaitych prac. Najczęściej korzysta się z niej w budownictwie, aczkolwiek sprawdzi się też w wielu gałęziach przemysłu. Nitownica służy do łączenia ze sobą dwóch elementów za pomocą nitów. Tym mianem określa się metalowe elementy konstrukcyjne złożone z główki i szyjki. Za pomocą nitów można połączyć ze sobą między innymi blachy, kształtowniki, tworzywa sztuczne, skórę, a nawet części maszyn. Szeroki wybór nitów znajdziemy w asortymencie oferowanym przez firmę Poznit Serwis z Poznania.

Na rynku znajdziemy rozmaite rodzaje nitownic. Do najpopularniejszych należą nitownice ręczne, a także pneumatyczne i akumulatorowe. Ręczna nitownica działa poprzez użycie siły fizycznej. Narzędzie to jest wysoce wydajne i sprawdzi się w pracach przydomowych, a także budowlanych i serwisowych. Jak zaznacza fachowiec z firmy Poznit Serwis, nitownice ręczne mogą być używane w dowolnym położeniu. Innym rodzajem są nitownice pneumatyczne. Stosuje się je przede wszystkim do prac z klasycznymi notami. Ponadto sprawdzą się one do nitonakrętek. Główną zaletą tych narzędzi jest to, że w trakcie nitowania nie ma konieczności trzymania nitu. Z tego względu korzysta się z nich np. na liniach produkcyjnych.

Serwisowanie i naprawa nitownic

Firma Poznit Serwis oprócz sprzedaży narzędzi do nitowania, nitów i nitonakrętek zajmuje się również sprzedażą podzespołów do nitownic ręcznych, akumulatorowych i pneumatycznych. Akcesoria te mogą być standardowe oraz specjalne. Co więcej, elementy do nitowania mogą być wykonane na specjalne zamówienie klienta, dzięki czemu spełnią wszelkie jego oczekiwania. Jednak głównym profilem działalności tej firmy jest serwis urządzeń do nitowania i ich naprawa. Zatrudnieni tam fachowcy specjalizują się w naprawie narzędzi znanych i cenionych firm, w tym:

  • Masterfix,
  • Emhart POP,
  • AVDEL,
  • STANLEY Engineered Fastening.

Firma Poznit Serwis wykonuje zarówno naprawy gwarancyjne, jak i pogwarancyjne. Uzupełnieniem oferty tej firmy jest doradztwo techniczne w obszarze wyboru akcesoriów do nitowania, a także przeprowadzanie szkoleń z obsługi nitownic pneumatycznych. Szkolenia te dotyczą używania narzędzi do nitowania oraz ich eksploatacji.

Opracowanie:
Poznań, Naramowicka 319
tel. 600 584 587
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz