Artykuł sponsorowany

Napawanie matryc kuźniczych drutem rdzeniowym – oszczędność czasu i pieniędzy

Napawanie matryc kuźniczych drutem rdzeniowym – oszczędność czasu i pieniędzy

Istnieją różne metody spawalnicze, dzięki którym można znacznie usprawnić i przyspieszyć prace. Napawanie drutem rdzeniowym jest jednym z często wykorzystywanych rozwiązań. Stosuje się ją przede wszystkim w branży kolejowej i tramwajowej. Dzięki jej zastosowaniu nie trzeba wymieniać torów i rozjazdów kolejowych (co jest bardzo kosztowne), lecz można je skutecznie regenerować poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych drutów.

 

Jakie ma zalety napawanie drutem rdzeniowym?

Kolejnictwo jest dziedziną, w której wymiana pociągów czy torów to działania, których podjęcie bywa konieczne dla zachowania ciągłości realizacji transportu osób czy towarów. Jest to jednak proces długotrwały i kosztowny. Całkowite uszkodzenie torów, które sprawia, że potrzebne są nowe elementy, jest fatalne z punktu widzenia finansowego i logistycznego. Zaawansowane metody napawania matryc kuźniczych drutem rdzeniowym dają jednak możliwość regeneracji zużytych torów oraz ich ochrony przez abrazją, uderzeniami oraz korozją. Zaoszczędzony zostaje więc czas, jaki zajęłaby wymiana, a także pieniądze, ponieważ renowacja torów jest o wiele bardziej opłacalna.

Jak mówi specjalista z firmy Welding Alloys Polska, która dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania spawalnicze, napawanie drutem rdzeniowym jest niezwykle korzystne z wielu względów. Jest to metoda niezwykle efektywna, a jednocześnie na tyle szybka, że można naprawić iglice i główki szyn dwa razy szybciej niż tradycyjnymi technikami. Prace wykonywane w ten sposób są bardzo korzystne dla pasażerów pociągów i tramwajów, a także osób poruszających się innymi środkami transportu, ponieważ nie zaburzają ruchu na trasie przez tak długi czas jak typowe wymiany torów.

 

Gdzie jeszcze przydaje się napawanie drutem rdzeniowym?

Napawanie drutem rdzeniowym jest również wykorzystywane w wielu innych dziedzinach przemysłu. Można wyróżnić także druty rdzeniowe do natrysku łukiem cieplnym czy druty rdzeniowe do napawania antykorozyjnego. Te ostatnie są niezwykle pożyteczne we wszelkich pracach renowacyjnych i ochronnych. Nowoczesna technika spawalnicza pozwala na szybką i skuteczną ochronę powierzchni narażonych na pojawienie się rdzy.

Dzięki napawaniu drutem rdzeniowym można znacznie oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ żywotność poddawanych renowacji powierzchni, np. torów kolejowych czy tramwajowych wyraźnie się przedłuża. Jak potwierdzają eksperci, warto zatem korzystać dobrodziejstw najnowocześniejszych technologii, ponieważ o wiele korzystniejsza jest regeneracja poprzez napawanie drutem rdzeniowym niż kosztowna i czasochłonna wymiana wszystkich elementów na nowe. Lepsza wydajność i dłuższy okres użytkowania – to cechy elementów usprawnianych w ten sposób.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz