Materiał Partnera

Największe zalety kuchni na wymiar

Największe zalety kuchni na wymiar

Największe zalety kuchni na wymiar

Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem gotowania, w kuchni zapewne spędzasz sporo czasu. To pomieszczenie, które musi być komfortowe i ergonomiczne rozplanowane. Przy aranżacji wnętrza często możesz napotkać problemy, w tym ograniczenia architektoniczne. Kłopotliwe są skosy, nieustawne wnętrza, długie i wąskie kuchnie. Zazwyczaj najlepszą opcją w takich przypadkach jest zakup kuchni na wymiar.

Wnętrza kuchenne są różne. Te w blokach często kompaktowe, w nowo wybudowanych domach – przestronne. Niemniej jednak, każde pomieszczenie kuchenne, bez względu na metraż czy ekspozycję, może zostać urządzone wygodnie i nowocześnie. Meble kuchenne, które będą w stu procentach spełniały określone wymogi wymiarowe i funkcjonalne, nie zawsze są dostępne w sklepach sieciówkowych. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zamówienie kuchni na wymiar. Sprostają one oczekiwaniom nie tylko pod względem rozmiaru czy rozmieszczenia, ale też bezpieczeństwa.

Dlaczego kuchnia na wymiar?

Projekt i produkcja mebli na wymiar pozwala na zrealizowanie marzeń
o wygodnym, pięknym wnętrzu. Często Twoje wyobrażenia nie znajdują odzwierciedlenia w gotowych produktach lub okazują się niemożliwe do zrealizowania przy ich pomocy. Tymczasem zwłaszcza w kuchniach liczy się przemyślana aranżacja wnętrza i umieszczenie wszystkich mebli oraz sprzętu AGD w uzasadnionym porządku. Zwłaszcza w nieustawnych, wąskich, nieregularnych pomieszczeniach – tam, gdzie pojawiają się skosy czy słupy – dobrym pomysłem jest zamówienie kuchni na wymiar, np. ze Studia Mebli Kuchennych "Lux".

Zamówienie kuchni na wymiar

Wybór najlepszej firmy, która zaprojektuje, a następnie wykona dla Ciebie kuchnię na wymiar, nie jest łatwy. Podczas poszukiwań zwracaj uwagę na dotychczasowe realizacje producenta. Zazwyczaj firmy chwalą się nimi w galeriach internetowych lub na ekspozycji w sklepie stacjonarnym. Dla Ciebie jest to cenne źródło informacji o stylu pracy, jakości wykończenia, stosowanych materiałach i technologiach. Liczą się zwłaszcza:

  • materiały — dobrze, jeśli firma pracuje na różnych tworzywach, oferując klientom duży wybór mebli fornirowanych, drewnianych, lakierowanych, z laminatów, folii lub szkła,
  • bezpieczeństwo i jakość — potwierdzane uzyskanymi przez firmę certyfikatami (np. ISO-9001 oraz ISO-14001),
  • dbałość o środowisko naturalne, poprzez ograniczenie zużycia kiepskich materiałów
    i redukcji ilości odpadów podczas produkcji,
  • technologia produkcji — rezygnacja z przestarzałych metod na korzyść nowoczesnych technologii i maszyn z numerycznym sterowaniem pozwala wyprodukować meble będące precyzyjnym odwzorowaniem projektu.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz