Materiał Partnera

Największe atrakcje Pojezierza Pomorskiego

Największe atrakcje Pojezierza Pomorskiego

Coraz częściej wybieramy nieoczywiste kierunki i pomysły na urlop. Turystyka konna czy zwiedzanie parku narodowego cieszą się rosnącą popularnością. Regiony takie jak Pojezierze Pomorskie mogą zapewnić równie dużo atrakcji co pas nadmorski czy tereny górskie. Wystarczy tylko dobrze poszukać. W tym artykule przedstawiamy kilka niewątpliwych atrakcji Pojezierza Pomorskiego, które powinniście odwiedzić w trakcie urlopu.

Kaszubski Park Narodowy

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w obrębie Pojezierza Kaszubskiego. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest występowanie na tym obszarze roślin należących do gatunków górskich i podgórskich. W przypadku fauny możemy zauważyć liczne występowanie ptactwa. Można powiedzieć, że królują one na Pojezierzu Kaszubskim. Do chwili obecnej ornitolodzy odnotowali na tym obszarze obecność aż 135 gatunków ptaków lęgowych. Jednym z najbardziej cennych okazów Kaszubskiego Parku Narodowego są tracze oraz sowa włochatka.

Puszcza Drawska i Bory Tucholskie

Wielkie kompleksy leśne to olbrzymi atut Pojezierza Pomorskiego. Odwiedzając tą krainę nie można pominąć Puszczy Drawskiej oraz Borów Tucholskich. Puszcza Drawska obejmuje swoim zasięgiem 100 tysięcy hektarów lasów. Na uwagę zasługuje bogactwo roślin i zwierząt zamieszkujących te tereny. Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Odznaczają się bogatą szatą roślinną oraz licznym występowaniem dzików i jeleni. Piękne i okazałe bory sosnowe są idealnym miejscem na długie wędrówki w gronie najbliższych. Zaszyte wśród nich, borowiackie wioski jak Byłyczek dopełniają niepowtarzalnego, naturalnego krajobrazu.

Bory Człuchowskie

Opowiadając o borach Tucholskich nie można pominąć także Borów Człuchowskich. Piękne kompleksy zbudowane z gatunków iglastych zachwycają majestatem. Czyste lasy, przecinane urokliwymi jeziorami, stanowią ogromne walory turystyczne tego terenu. Jednocześnie warto zaznaczyć, że jako formę zwiedzania tych obszarów można wybrać turystykę konną. Podróż bryczką przez dzikie, naturalne kompleksy leśne stanowi nie lada atrakcję. Szczególnie dla najmłodszych.

Pojezierze Drawskie i Pojezierze Kaszubskie

To dwa najważniejsze regiony Pojezierza Pomorskiego. Idealne dla osób, które cenią ciszę, spokój i kontakt z naturą. Pojezierze Drawskie jest wręcz naszpikowanie punktami widokowymi, które pozwalają podziwiać piękną okolicę. Na tym obszarze bardzo rozwinęła się także turystyka rowerowa, konna oraz spływy kajakowe. Pojezierze Drawskie to także raj dla wędkarzy. Mnogość jezior w tym regionie robi ogromne wrażenie, ale także wpływa na urok krajobrazu.

Kaszuby są uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków Polski. Czyste jeziora, parki krajobrazowe a także liczne rezerwaty dają olbrzymie możliwości spędzania wolnego czasu. Ten region to swoiste połączenie lasów, jezior, łąk i pól. To także doskonałe miejsce do poznawania ciekawej kultury kaszubskiej.

Pojezierze Pomorskie to obszar przez wiele lat niedoceniany. Być może ze względu na mało dynamiczny rozwój bazy turystycznej. To jednak ulega zmianie. Ośrodki takie jak Konierowo proponują obecnie nie tylko doskonałą bazę noclegową, ale także sporo atrakcji, które mają uprzyjemnić pobyt i pozwolić lepiej poznać Pojezierze Pomorskie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz