Artykuł sponsorowany

Największe atrakcje Podlasia - Żwirowa Góra Domki Nad Narwią

Największe atrakcje Podlasia - Żwirowa Góra Domki Nad Narwią

Podlasie to region pełen atrakcji dla miłośników natury, historii i kultury. Malownicze krajobrazy, bogactwo przyrody oraz ciekawe zabytki sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Żwirowa Góra Domki Nad Narwią to doskonały punkt wypadowy do odkrywania tych uroków, gdzie odpoczynek na łonie natury łączy się z komfortem i wygodą. Dowiedz się więcej o tym gospodarstwie agroturystycznym i atrakcjach regionu.

Agroturystyka nad Narwią

Góra to niewielka, lecz malownicza miejscowość w Kotlinie Biebrzańskiej nad Narwią, położona na szlaku pieszym Królowej Bony. Jej bliska odległość od zabytkowego miasta Tykocin oraz aglomeracji białostockiej sprawia, że jest doskonałym miejscem wypadowym na wycieczki piesze, rowerowe i nie tylko. W Górze znajduje się siedlisko Żwirowa Góra Domki nad Narwią, które cieszy się wysokim uznaniem wśród gości. Oferuje 6 komfortowych domków i 33 miejsca noclegowe. Każdy domek jest wyposażony w stylowy kominek kaflowy, który zapewnia przyjemne ciepło nawet w najchłodniejsze dni. Dodatkowo, każdy z nich jest odrębnym budynkiem, co sprawia, że nikt nie czuje się u nas skrępowany.

Atrakcje Podlasia

Atrakcje Podlasia to nie tylko piękna okolica i możliwość wypoczynku na łonie natury. W odległości 8 km od Żwirowej Góry mieści się Tykocin - miasto związane z historią Polski, pełne cennych zabytków oraz pamiątek po żydowskiej społeczności. Warto również odwiedzić wioskę Kruszyniany, położoną 83 km od Góry. Miejscowość ta rozsławiła się dzięki Tatarskiej Jurcie i restauracji, w której można spróbować autentycznych tatarskich smaków. Kruszyniany to także miejsce zamieszkiwane przez mniejszość tatarską, gdzie można zobaczyć zabytkowy drewniany meczet i mizar.

Kolejną atrakcją Podlasia jest Święta Góra Grabarka, oddalona o 152 km od Góry. Jest to święte miejsce prawosławia z leczniczym źródełkiem. Na górze znajduje się drewniana cerkiew oraz las krzyży, które robią wielkie wrażenie na turystach. Cerkiew przechowuje wartościową Iwierską Ikonę Bogurodzicy.

Nie sposób nie wspomnieć o Białowieży i Białowieskim Parku Narodowym, oddalonym o 113 km od Góry. Tym, którzy odwiedzą te miejsca, warto polecić Restaurację Carską, urządzoną w dawnej stacji kolejowej i Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie można zobaczyć żubry, żubronie oraz inne duże ssaki. Inne atrakcje Podlasia to Rozlewiska Biebrzy - jedno z najbogatszych przyrodniczo miejsc w Polsce. To unikatowe środowisko lęgowe ptaków bagiennych, wodnych oraz największa ostoja łosi w naszym kraju. Nie można też pominąć rezerwatu przyrody Czerwone Bagno w okolicy Goniądza, oddalonego o 41 km od Góry.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz