Materiał Partnera

Najważniejsze cechy dobrego agenta ubezpieczeniowego

Najważniejsze cechy dobrego agenta ubezpieczeniowego

Od agenta ubezpieczeniowego zależy, jaką polisę wykupimy. Żeby czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że w razie nieszczęśliwych wypadków losowych będziemy odpowiednio chronieni, musimy obdarzyć agenta zaufaniem. Jak się przekonać, czy mamy do czynienia z osobą, której możemy powierzyć własne bezpieczeństwo? Przedstawiamy cechy charakteryzujące dobrego agenta.

Otwarty i profesjonalny

Dobry agent ubezpieczeniowy musi przede wszystkim słuchać klienta. Powinien prowadzić z nim rozmowę, podczas której pozna oczekiwania klienta i przedstawi mu dopasowane do nich rozwiązania. W trakcie prezentowania oferty ubezpieczeniowej dobry agent mówi jasno i konkretnie – bez niepotrzebnego zachwalania produktów. Najważniejsze to przekazać klientowi w przejrzysty sposób wszystkie założenia zawarte w umowie. Niezwykle istotne jest, żeby agent nie wprowadzał klienta w błąd – nie musi od razu znać odpowiedzi na każde pytanie klienta, ale jeśli czegoś nie jest pewien, powinien o tym poinformować, a później sprawdzić dane zagadnienie. Ważne też, żeby po sprzedaży polisy agent podtrzymywał kontakt z klientem, udzielał mu wskazówek związanych z wykupionym ubezpieczeniem. Ważną cechą dobrego agenta ubezpieczeniowego dla wielu klientów jest też schludny strój i dobre maniery – to daje poczucie, że mamy do czynienia z osobą profesjonalną, traktującą swoją pracę poważnie.

Jak znaleźć profesjonalistę?

Poszukując dobrego agenta ubezpieczeniowego, powinniśmy zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Wiedza, zdobywana w trakcie wieloletniej pracy w zawodzie, jest niezwykle cenna. Agenci ze sporym stażem, poza ofertami ubezpieczycieli, znają też lokalny rynek – wiedzą, jakie są jego potrzeby. Doświadczeni agenci posiadają własne, rozbudowane sieci kontaktów, dzięki którym z łatwością zapewnią nam najlepsze warunki ubezpieczenia. Doświadczony agent potrafi wybrać najlepszą opcję dla swojego klienta – mając świadomość, że najtańsza polisa nie zawsze jest najbardziej opłacalna. Jeśli zależy nam na usługach ubezpieczeniowych najwyższej jakości, powinniśmy udać się do agencji ubezpieczeniowej, która na rynku działa przynajmniej od kilku lat.

W sieci bezpieczniej

Dużą wiedzą i doświadczeniem dysponują agenci ubezpieczeniowi pracujący dla firmy CONDITOR. Multiagencja. To przedsiębiorstwo zrzesza wiele osób cieszących się bardzo dobrą opinią na rynku ubezpieczeniowym. Firma powstała w 1996 roku, jej pracownicy mają duży staż pracy w branży ubezpieczeniowej. Agencja współpracuje z wszystkimi najważniejszymi ubezpieczycielami, oferowane przez jej agentów rozwiązania to produkty najlepsze na rynku, a nie polisy wybrane spośród propozycji jednego ubezpieczyciela. Fachowość i rzetelność agentów ubezpieczeniowych z firmy CONDITOR. Multiagencja od lat doceniają jej klienci. Firma oferuje między innymi ubezpieczenia komunikacyjne, od odpowiedzialności cywilnej, majątkowe, osobowe, wypadkowe i zdrowotne. U jej agentów można też wykupić dostosowane do potrzeb pracowników ubezpieczenia korporacyjne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz