Najważniejsze atrakcje turystyczne Mielna. Co warto zobaczyć?

Najważniejsze atrakcje turystyczne Mielna. Co warto zobaczyć?

Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych w Polsce. Dodatkowo od lat Mielno uznaje się za imprezową stolicą Pomorza. Nie brakuje tutaj bowiem dyskotek, barów czy pubów. Co oprócz klubowego zaplecza co roku przyciąga do kurortu tysiące urlopowiczów? Poznaj atrakcje miejsca należącego do największych polskich kompleksów wypoczynkowych. Zapoznaj się z turystyczną mapą wczasowiska.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Dlaczego warto odwiedzić Mielno? Najważniejsze atrakcje kurortu

Wyjątkowe plaże w Polsce

Bez wątpienia do największych zalet nadbałtyckich miejscowości należą długie i piaszczyste plaże. Nie inaczej jest w przypadku walorów turystycznych Mielna. W niektórych miejscach wyjątkowy w Europie drobnoziarnisty kwarcowy piasek rozciąga się tutaj nawet do stu metrów. W sezonie letnim wyznaczane są strzeżone przez ratowników kąpieliska oraz udostępniane ciekawe zabawy dla dzieci np. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych i wodne atrakcje dla dorosłych.

Wzdłuż czystej i zradiofonizowanej mieleckiej plaży przebiega dwukilometrowa promenada. Przy jej wejściu znajduje się pomnik morsa. Nie jest to jednak przypadek, ponieważ od 2004 roku w kurorcie organizowane są Międzynarodowe Zloty Morsów. Deptak oraz pogoda w Mielnie sprzyjają długim spacerom i przechadzkom w leczniczym bioklimacie. Wokół znajduje się wiele restauracji, barów, smażalni ryb i innych usług gastronomicznych. Nic więc dziwnego, że w sezonie wczasowisko odwiedzają tysiące turystów. Z tego względu rozwinęła się w mieście również baza noclegowa: liczne domki letniskowe, pokoje gościnne czy pola namiotowe.

Plaża mielno

Mieleńskie Lato Artystyczne

Nie bez powodu Mielno nazywane jest imprezową stolicą Pomorza. W nadmorskim kurorcie nie brakuje bowiem dyskotek, barów i innych punktów gastronomicznych. Wakacyjną miejscowość wyróżnia rozwinięte zaplecze klubowe. Dodatkowo w mieście co roku licznie organizowane są wydarzenia sportowe oraz kulturalne. Wspaniałe koncerty, interesujące pokazy czy tematyczne święta to wyjątkowe atrakcje dla aktywnych urlopowiczów z całej Polski. Miłośnicy relaksu mogą skorzystać z rozbudowanej bazy gabinetów oraz hoteli spa.

Mielno – gdzie morze spotyka się z jeziorem      

Jednym z niewątpliwych wyróżników Mielna jest jednoczesny dostęp do morza i jeziora. Szczególnie w sezonie Jamno stanowi alternatywę dla wypełnionych po brzegi okolicznych nadbałtyckich plaż i kąpielisk. Dawna zatoka morska jest atrakcyjną opcją dla osób preferujących spokojniejszy klimat. Znajdują się tu przystanie oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego. Można tu popływać statkiem, kajakiem czy rowerem wodnym.

W odległości 300 metrów od brzegu jeziora utworzono ścieżkę edukacyjną. Jest to nowoczesny park z licznymi tablicami informacyjnymi. To zielony punkt na mapie Mielna. Stanowi szczególną atrakcję dla turystów lubiących spacery czy wycieczki rowerowe. Znajduje się tutaj również punkt widokowy, z którego można obserwować panoramę kąpieliska.  

Jezioro Mielno

Wizytówka turystyczna Mielna: Pomnik Lotników

W turystycznej ofercie Mielna znajdziemy również atrakcje dla miłośników historii. Co warto zobaczyć w kurorcie? Bardzo charakterystycznym punktem jest Pomnik Lotników. Zlokalizowany niedaleko plaży zabytek został poświęcony wojskowym pilotom (kapitanowi Janowi Kozyrze oraz porucznikowi Ryszardowi Duro), którzy zginęli w katastrofie lotniczej we wrześniu 1987 roku. Można do niego dotrzeć, spacerując po Promenadzie Nadmorskiej.

Atrakcje turystyczne dla najmłodszych w Mielnie

Poza imprezowymi walorami nadbałtycki kurort może pochwalić się licznymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Wśród najciekawszych miejsc dla najmłodszych w Mielnie wyróżniamy:

  • Parki liniowy Tukan: gwarantuje dużą dawkę adrenaliny i dobrej zabawy. Park oferuje ponad 70 tras oraz zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przed wizytą warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój i buty.    
  • Leśna Pętla Przygód i Tajemnic: pomysł stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Pod tą oryginalną nazwą kryje się ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Spacer dróżką prowadzi poprzez liczne atrakcje uznane za dziedzictwo kulturalne i naturalne Mielna np. wydmy nadmorskiego lasu czy obiekty historyczne.
  • Piernikowy Dom Do Góry Nogami: wariant popularnej i bardzo charakterystycznej atrakcji stawianej w różnych regionach w Polsce znanej jako „domy na głowie”. Miejsce urządzone jest jak z bajki, a przed domostwem siedzi  Baba Jaga.

Poza charakterystycznymi atrakcjami turystycznymi Mielna warto zwiedzić równie ciekawą okolicę. Wśród miejscowości, do których należy się wybrać podczas pobytu w kurorcie, należą: Gąski, Mielenko, Chłopy, Sarbinowo, Łazy czy przede wszystkim Koszalin. Sprawdź również, co warto zobaczyć w Kołobrzegu.  

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży