Materiał Partnera

Najważniejsze akcesoria do profesjonalnych sit

Najważniejsze akcesoria do profesjonalnych sit
Każde sito wykorzystywane np. w przesiewaczach musi być wyposażone w odpowiednie akcesoria wysokiej jakości. Zagwarantują one możliwość intensywnej eksploatacji i jednocześnie wieloletniego użytkowania. To m.in. specjalistyczne gumy i profile do sit, które znaleźć można w ofercie ich renomowanego producenta, a także profesjonalne okucia. Czym dokładnie się wyróżniają tego typu akcesoria do sit?

Zmniejszone ryzyko uszkodzenia

Sita ze względu na ich typ eksploatacji narażone są na wiele różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Można jednak zastosować skuteczną ochronę przed niektórymi z nich poprzez wykorzystanie profesjonalnych profili ochronnych do sit. Należą one do najważniejszych akcesoriów stosowanych w sitach i dają możliwość zabezpieczenia przed ich uszkodzeniem. Wykonuje się je przeważnie z gumy bądź poliuretanu, czyli tworzywa sztucznego wykazującego dobre parametry pod względem wytrzymałości i odporności na poszczególne obciążenia.

Najczęściej profile tego typu montowane są w miejscach, w których sita łączą się ze stalowymi wspornikami sortownika. Wysokiej jakości akcesoria do sit, w tym specjalistyczne profile ochronne jest w stanie dostarczyć renomowany ich producent – firma SIT-POL, która zajmuje się także wykonywaniem wszelkiego rodzaju sit i siatek. Szeroki asortyment obejmuje również inne elementy gumowe, dzięki którym możliwe jest zapewnienie ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyroby przygotowuje się z należytą starannością, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do konkretnych sit.

Specjalistyczne okucia

W przypadku sit niezwykle istotne są okucia, które zapewniają stabilne połączenie poszczególnych elementów ze sobą. Okucia muszą być przygotowane zgodnie z konkretną budową sita i gwarantować jego wysoką jakość. Z tego względu renomowani producenci sit proponują w tym zakresie właściwe rozwiązania technologiczne i oferują okucia w różnych wariantach. To właśnie dzięki nim udaje się sito solidnie zamocować do ramy przesiewacza, co z kolei przekłada się na wydłużenie czasu pracy.

Sita w wersji okutej proponowane są przez renomowanych producentów, którzy są w stanie przygotować na życzenie klientów także inne akcesoria. Do najważniejszych zalicza się jednak przede wszystkim wspomniane już profile oraz gumy, które chronią sito przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także okucia. Warto o nich pamiętać przy wyborze m.in. sita do przesiewacza – jest ono narażone na intensywną eksploatację i musi być skonstruowane w taki sposób, by zapewnić wieloletnią trwałość.

Opracowanie:
Furmanów 14a
tel. 41 374 41 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz