Materiał Partnera

Najsmaczniejsze tradycyjne pierogi

Najsmaczniejsze tradycyjne pierogi

Pierogi zaliczane są do polskiego dania narodowego, które nie tylko kochane są w naszym kraju, ale i za granicą. Wielu turystów zagranicznych zachwyca się niepowtarzalnym ich smakiem, zwłaszcza że rodzajów pierogów jest bardzo dużo. Warto zauważyć również tendencję rynku gastronomicznego w Polsce, gdzie powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych restauracji serwujących tradycyjne, jak i wykwintne pierogi. Japończycy słyną z restauracji sushi, Włosi z kuchni śródziemnomorskiej, a Polacy z pierogarni takich jak ta prowadzona przez Elżbietę Błaszyńską w Zamościu.

Pierogi na wynos

Na polskim rynku gastronomicznym można spotkać trzy rodzaje podmiotów, które zajmują się serwowaniem pierogów. Pierwszym z nich są restauracje typu pierogarnie. Drugim są restauracje, które w swoim menu oferują między innym dania kuchni staropolskiej w tym pierogi. Typ trzeci to sieć punktów sprzedaży pierogów, które dystrybuują pierogi na wynos. Taką działalnością wyróżnia się Pierogarnia Zamojska, która na terenie Zamościa prowadzi trzy punkty sprzedaży. Jeden z nich znajduje się przy ZOO, dzięki czemu tradycyjne zamojskie pierogi mogą skosztować często zagraniczni turyści. To oni są zachwyceni bogactwem smaku i pomysłem, związanym z dystrybuowaniem pierogów na wynos – na terenie kraju działa bardzo mało tego typu punktów gastronomicznych, co powoduje, że pierogi najczęściej zakupujemy w sklepach jako gotowe mrożonki. Ich smak nie jest w stanie dorównać tym przygotowywanym przez pracowników Elżbiety Błaszyńskiej. Podstawą przewagi konkurencyjnej jest bowiem tradycyjna receptura pierogów, które lepione są według staropolskich metod, używanych przez nasze babcie.

Rodzaje pierogów

Wbrew pozorom przygotowywanie pierogów nie jest łatwą sprawą. Przygotowanie najlepszego jakościowo ciasta wymaga precyzyjnych obliczeń składników, które zawsze są świeże i pochodzą ze sprawdzonych źródeł – ekologiczne farmy jaj, czy mleka. W Pierogarniach Zamojskich można zatem skosztować prawdziwych pierogów o niepowtarzalnym i wyrazistym smaku. Smakosze pierogów maj w takich punktach gastronomicznych możliwość skosztowania pierogów ruskich, pierogów z kaszą, pierogów z soczewicą czy kapustą. Oczywiście najpopularniejsze są pierogi z mięsem, a także owocami: truskawkami, jagodami czy borówką. Pierogarnie Zamojskie wyróżniają się również wśród konkurencji niepowtarzalnym farszem pierogów. Tylko tam można zakupić wiosenne pierogi z bobem, wykwintne pierogi ze szpinakiem, czy pierogi ruskie z miętą. Z tego bogactwa smaków korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy, które zamawiają catering w porze obiadowej. Zamówienia dużej ilości pierogów są częste w przypadku wesel lub innych uroczystości rodzinnych, kiedy to gospodarze dbają o zapewnienie gościom niepowtarzalnych atrakcji kulinarnych – pierogi ruskie z miętą to strzał w dziesiątkę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz