Artykuł sponsorowany

Najskuteczniejsze przynęty wędkarskie ze sklepu MILAVET

Najskuteczniejsze przynęty wędkarskie ze sklepu MILAVET

Nie da się ukryć, że prawidłowo wybrana przynęta to dla wędkarzy klucz do sukcesu. Od niej zależne jest, czy do haczyka podpływać będą odpowiedniego gatunku ryby i czy zostaną one złowione. Warto mieć bowiem świadomość, że zupełnie inne elementy działają na okonia lub szczupaka niż na karpie czy amury. Pomóc w wyborze przynęty mogą pracownicy sklepu zoologiczno-wędkarskiego MILAVET.

Czym dokładnie jest przynęta?

Najprościej definiując, w wędkarstwie słowem „przynęta” określa się sztuczny bądź  pochodzenia organicznego element, który ma za zadanie zachęcić rybę do podpłynięcia pod haczyk i połknięcia go. Warto zaznaczyć, że przynęta przybierać może różnorodną formę, o czym zresztą świadczy ogromny asortyment w sklepie zoologiczno-wędkarskim MILAVET. Znaleźć tam można między innymi:

  • przynęty żywe -  najpopularniejsze są czerwone robaki (dżdżownice), muchy oraz larwy takie jak: korniki, gąsienice, mączniki czy też pędraki,
  • przynęty sztuczne – do tej grupy zaliczyć można między innymi: błyski, obrotówki, woblery czy tez gumy.

Kilka słów o przynętach żywych

Każdy doświadczony wędkarz, wybierając się na ryby, ma dokładnie zaplanowane, jaki gatunek go interesuje. Określenie swojego celu jest ważne, bo dzięki temu można dobrać idealną przynętę. Dzięki tym naturalnym, złowić można przede wszystkim: karpie, amury, białoryby, węgorze, liny, karasie, jazie, klenie czy tez drapieżniki (szczupaki i sandacze). Pokrótce wypowiedział się na ten temat jeden z pracowników sklepu zoologiczno-wędkarskiego MILAVET.

Znajomość charakterystycznych cech danego gatunku ryb jest niezwykle ważna podczas wędkowania. Istotne jest to, czym zazwyczaj żywią się kręgowce, jaki mają tryb życia i w jaki sposób zdobywają pożywienie. Przykładowo sandacz podczas polowania kieruje się głównie węchem. W związku z tym, najprostszym sposobem, by go złapać, jest zastosowanie naturalnej przynęty o intensywnym zapachu. Szczupak uwielbia żywić się małymi rybkami, więc w dokładnie taki sam sposób można go zwabić. Z kolei w przypadku karpia dobrze jest zastosować larwy much.

Przynęty sztuczne – kiedy się na nie zdecydować?

Drugim rodzajem przynęt są te sztuczne, które w ostatnim czasie cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich zadaniem jest bowiem imitacja żywych istot. Niezwykle wiarygodne pod tym względem są np. woblery, dostępne w sklepie zoologiczno-wędkarskim MILAVET. Dzięki swojej konstrukcji i – nawet – podobnym ruchom przypominają żywe ryby. Nieco inny jest sposób działania błysków. One z kolei mają za zadanie odbijać promienie słoneczne w wodzie. Zjawisko przyciąga uwagę ryby, co znacznie ułatwia wędkarzowi zadanie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz