Materiał Partnera

Najpopularniejsze rodzaje opakowań kartonowych

Najpopularniejsze rodzaje opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe wyróżniają się pełną uniwersalnością zastosowań. Atrakcyjna cena również zachęca producentów najróżniejszych towarów do wyboru właśnie tego rodzaju pudeł. Choć na rynku dostępnych jest wiele typów opakowań tekturowych, większość przeciętnych konsumentów w ogóle nie zwraca na to uwagi. Warto to zmienić, by w przyszłości wybrać pudło idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Jakie kartony cieszą się największym zainteresowaniem?

Pudła klapowe

Kartony klapowe to opakowania, które zasadniczo zbudowane są tylko z jednego elementu, którego brzegi są klejone lub szyte. Pudła te posiadają górne i dolne klapy i są zdecydowanie najczęściej wybierane przez klientów. Znakomicie nadają się chociażby do przeprowadzek, ponieważ są pojemne i występują w wielu różnych wielkościach. Kartony klapowe stosowane są także przez firmy transportowe. Usprawniają magazynowanie oraz przewóz towarów, a także ich identyfikację. W jaki sposób? Otóż na opakowaniach z tektury bardzo łatwo tworzy się nadruki. Najczęściej nanosi się na nie logo firmy, co przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności danej marki. Karton klapowy doskonale chroni wszystko, co znajdzie się w jego wnętrzu. I to za niewygórowaną cenę.

Kartony wykrojnikowe

Kartony wykrojnikowe nazywane są również pudłami fasonowymi. Ich uznanym producentem jest firma Opak Kreft. Opakowania tego typu wyróżniają się indywidualną konstrukcją, którą uzyskuje się poprzez stosowanie wykrojników. Dzięki nim można nadać kartonowi nawet najbardziej skomplikowany kształt. Pudła fasonowe są bardzo praktyczne. Często zamykają się same bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń takich jak taśma czy klej. Z tego też względu doskonale nadają się jako opakowania prezentowe. Korzystają z nich ekskluzywne sklepy odzieżowe, erotyczne czy bieliźniane. Zapakowany w ten sposób towar sprawia wrażenie jeszcze bardziej luksusowego, niż gdyby podany był w zwykłej reklamówce.

Kartony ponadgabarytowe i paletowe

Opakowania ponadgabarytowe i paletowe z tektury powstały z konieczności właściwego zabezpieczenia dużych sprzętów w czasie transportu. Pudła te cechują się większymi niż standardowe rozmiarami. Produkuje się je z niezwykle wytrzymałej tektury siedmiowarstwowej, która jest odporna na zgniatanie i działanie wilgoci. Bardzo trudno uszkodzić ją gołymi rękami. Dopiero ostre narzędzie radzi sobie z przecięciem materiału. Wielu producentów opakowań tekturowych oferuje możliwość wykonania kartonów ponadgabarytowych i paletowych na indywidualne zamówienie klienta. Pozwala to jak najlepiej dopasować pudła do charakteru transportu.

Opracowanie:
Czeczewo, Kieleńska 22
tel. 511 529 983
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz