Materiał Partnera

Najpopularniejsze rodzaje modeli zdalnie sterowanych

Najpopularniejsze rodzaje modeli zdalnie sterowanych

Zdalnie sterowane modele pojazdów to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Oferta producentów obejmuje wiele różnorodnych rodzajów tych zabawek. Znajdziemy wśród nich nie tylko różnego typu pojazdy poruszające się po lądzie, ale także maszyny latające lub pływające. Wybór jest naprawdę ogromny.

Samochody

Najchętniej wybieraną kategorią modeli zdalnie sterowanych są rzecz jasna samochody – ich popularność wynika w głównej mierze z tego, że możemy się bawić nimi niemal wszędzie, bez problemu znajdziemy przestrzeń odpowiednią do jazdy. Wśród samochodów wyróżniamy kilka pomniejszych kategorii, m.in.:

  • Auta torowe – to zdecydowanie najpopularniejsze modele samochodów. Są w stanie osiągnąć bardzo duże prędkości, dlatego nazywane są potocznie „wyścigówkami”. Należy pamiętać, że ze względu na niskie zawieszenie oraz specyficzne ogumienie nie nadają się do jazdy po nierównościach – może wtedy łatwo dojść do uszkodzeń. Możemy nimi jeździć po specjalnych torach lub po mało uczęszczanych asfaltowych drogach i parkingach.
  • Auta terenowe – stanowią przeciwieństwo pojazdów torowych. Nie są tak szybkie, jednak doskonale radzą sobie z trudnym terenem – nierównościami, miękką ziemią, trawą i piaskiem. Najpopularniejszymi autami terenowymi są crawlery, które dzięki specjalnej konstrukcji amortyzatorów są w stanie wspinać się po przeszkodach.
  • Auta trialowe – podobnie jak crawlery służą do pokonywania trudnych przeszkód terenowych. Tym co je odróżnia jest to, że swoim wyglądem oraz mechaniką działania przypominają one prawdziwe samochody terenowe, np. marek Jeep czy Land Rover.
  • Buggy – odpowiednik wyścigowych aut terenowych. Są szybkie, zwrotne i świetnie radzą sobie w trudnych warunkach.

Modele latające

Kolejną popularną kategorią modeli zdalnie sterowanych są pojazdy latające.

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się quadrocoptery, potocznie nazywane również dronami mówi przedstawiciel firmy Scorpio Polska.

Są to pojazdy wyposażone w co najmniej cztery wirniki, mogące startować pionowo do góry. Zaawansowane modele dronów posiadają na tyle wydajne silniki, że mogą być wykorzystywane do przenoszenia niewielkich ładunków lub – po umieszczeniu w nich aparatu cyfrowego bądź kamery – do wykonywania zdjęć i filmów lotniczych. Miłośnicy zabawy sprzętem latającym mają do wyboru szeroką gamę modeli samolotów – wiele z nich to repliki autentycznych maszyn.

Łodzie

Ostatnia kategoria modeli zdalnie sterowanych to pojazdy pływające. Wśród nich również możemy wyróżnić kilka rodzajów: od zasilanych silnikiem spalinowym motorówek, osiągających prędkość nawet do 50 km/h, do żaglówek, wykorzystujących siłę wiatru i sterowanych za pomocą elektrycznych mechanizmów. Wybór jest spory – zanim zdecydujemy się na któryś z modeli, powinniśmy zastanowić się na jakich akwenach będziemy pływać, bowiem na niektórych z nich obowiązują przepisy dotyczące emisji hałasu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz