Materiał Partnera

Najpopularniejsze rodzaje fajerwerków

Najpopularniejsze rodzaje fajerwerków

Nikt nie wyobraża sobie Sylwestra bez fajerwerków. To nieodłączny atrybut tego dnia. Za wyrzutniami, które rozświetlą niebo wszystkimi kolorami, rozglądają się nie tylko młodzi. Również starsi lubią tego rodzaju atrakcję, tym bardziej, że można się nią cieszyć tak naprawdę tylko jedną noc w roku. Jakie są rodzaje fajerwerków? Warto najpopularniejsze produkty, zanim nadejdzie 31 grudnia.

Rakiety

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów fajerwerków są rakiety. Mogą być zrobione z tworzywa sztucznego albo z papieru. Ich zasadniczą częścią jest mieszanka pirotechniczna. Ponadto składają się z silnika nośnego, korpusu oraz stabilizatora lotu, występującego w postaci drewnianego patyka. Aby rakieta wystrzeliła, należy wbić rurkę w ziemię bądź umieścić ją w butelce, a następnie odpalić. Po uniesieniu się na odpowiednią wysokość, rakieta wystrzela, dając efekty wizualne oraz – w zależności od jej rodzaju – dźwiękowe.

Baterie

Fajerwerki zwane bateriami zapewniają iście niepowtarzalne widowisko. Zwane są również kostkami, a ich najważniejszą zaletą jest możliwość jednoczesnego wystrzelenia kilku petard, zapewniających piękne wzory na niebie. Rurki poszczególnych fajerwerków połączone są lontem, który należy odpalić, aby uruchomić sekwencję wystrzałów – komentuje nasz rozmówca z firmy Rakietowo.pl. Przy zakupie największą uwagę należy zwrócić na długość rurki. Im dłuższa, tym wyżej rozbłysną fajerwerki.

Wulkany

Wulkany wykonane są z papieru, który tworzy tuleje bądź stożki. W ich środku znajduje się mieszanka pirotechniczna, dzięki której po odpaleniu fajerwerku wystąpi efekt wulkanu, mogący sięgać nawet kilku metrów. Należy uważać, aby wulkan stał solidnie i się nie przewrócił, a będziemy się cieszyć fascynującym widokiem.

Moździerze

Moździerz jest typem fajerwerku, który składa się z rury oraz pocisków. Po ustawieniu na solidnym podłożu odpalamy moździerz, pamiętając, że bezpieczna odległość to 20 metrów. Moździerze mogą zawierać większą bądź mniejszą ilość jednorazowych wyrzutni, które zapewnią nam piękne, wielobarwne ogony świateł.

Baw się bezpiecznie

Zabawa fajerwerkami może nie skończyć się przyjemnie, jeśli nie będziemy stosować się do załączonych instrukcji. Nie dawajmy fajerwerków dzieciom, tylko sami zajmujmy się ich odpalaniem. W przeciwnym razie może bowiem dojść do niechcianych wypadków, których finał nie będzie szczęśliwy dla żadnej z obecnych przy sylwestrowym pokazie osób.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz