Materiał Partnera

Najpierw odżywianie, potem pielęgnacja włosów!

Najpierw odżywianie, potem pielęgnacja włosów!

Gęste, falujące na wietrze, błyszczące włosy są czasami jak niespełnione marzenie. Co zrobić, by poprawić kondycję włosów? Ważne jest odpowiednie odżywianie i mądra, dopasowana do potrzeb pielęgnacja.

Po pierwsze: właściwa dieta

Jedząc fast foody szkodzisz sobie i swoim włosom, dobre odżywianie pełne nieprzetworzonych produktów, takich jak np. owoce, warzywa, płatki owsiane, ryby morskie, to pierwszy krok do pięknych włosów. Warto zgłębić wiedzę na ten temat, gdy wprowadzisz nowe nawyki poczujesz się lepiej i Twoje włosy także będą piękniejsze. Jeśli nie możesz od razu przestawić się na zdrowe jedzenie, rób to stopniowo, ale od razu wprowadź suplementację: szczególnie wartościowe są kwasy omega-3, witaminy z grupy B i minerały. Pamiętaj, że ruch na świeżym powietrzu jest także bardzo ważny, dotlenia cały organizm!

Prawidłowe mycie włosów

 • Przed myciem należy włosy rozczesać, następnie zwilżyć ciepłą wodą
 • Użyj odpowiedniego szamponu dla Twoich włosów, w ilości odpowiadającej objętości orzecha włoskiego
 • Spień na dłoni szampon i wmasuj we włosy delikatnymi ruchami, nie wolno drapać paznokciami skóry głowy
 • Spłucz szampon, ściskając włosy
 • Polej ma koniec głowę chłodną wodą
 • Nałóż odżywkę
 • Dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą
 • Delikatnie przyciskaj ręcznikiem włosy, by je wysuszyć, nie trzyj włosów
 • Rozplącz i rozczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach
 • Pozwól wysychać włosom naturalnie najczęściej jak tylko możesz
 • Myj włosy tak często jak potrzebujesz, najlepiej co 2-3 dni

Pielęgnacja

Nasze prababcie nie zapominały o trochę pomijanym dziś szczotkowaniu. Dzięki niemu zachowywały gęste, wspaniałe włosy aż do późnego wieku. Długie czesanie włosów szczotką z naturalnego włosia, np. dzika, to idealny masaż. Powoduje on poprawę ukrwienia skóry głowy i lepsze odżywienie cebulek, przez co włosy stają się gęste i mocne.

Szczotkując włosy mechanicznie usuwasz starą keratynę i zanieczyszczenia, które osiadają na naszych włosach. Szczotka rozprowadza sebum aż po same końcówki, co daje włosom znakomitą ochronę przed słońcem i wiatrem. Poza tym szczotkowanie włosów w miłej atmosferze to niezwykle relaksujący zabieg!

Połowa sukcesu jest wtedy, gdy wiesz jakie masz włosy i czego potrzebują. Dobra odżywka i szampon to podstawa. Jeśli masz kłopot z analizą potrzeb swoich włosów, zwróć się z prośbą o poradę do swego fryzjera. Dobry specjalista zaproponuje Ci także zmianę niekorzystnej fryzury, przyczyniając się do Twojej metamorfozy. Do określonego kształtu twarzy, stylu bycia i każdego człowieka z osobna można dopasować idealną długość, kolor i ułożenie włosów.

Bonjour Kosmetyka Profesjonalna to miejsce, gdzie otrzymasz fachowe doradztwo, zyskasz nowy wygląd, a Twoje włosy zostaną otoczone troskliwą opieką. Jeśli wybierasz się na wyjątkowe spotkanie np. ślub czy chrzciny, możesz liczyć na efektowne upięcie lub inną fantastyczną fryzurę!

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz