Materiał Partnera

Najnowsze trendy w ogrodnictwie – zobacz, co będzie modne w sezonie 2019/2020

Najnowsze trendy w ogrodnictwie – zobacz, co będzie modne w sezonie 2019/2020

Sezon jesienno-zimowy w ogrodnictwie właśnie się rozpoczął. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje – zobacz, jakie trendy zagoszczą w naszych ogrodach w nadchodzącym roku, jakie aranżacje podbiły tegoroczne targi ogrodnicze i co koniecznie powinieneś zmienić w swoim ogrodzie przed nadejściem zimy. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zachwyć gości modnym ogrodem.

Ogród jako miejsce spotkań

Rozwijający się od wielu lat zwyczaj zmiany ogrodów z miejsca stanowiącego jedynie ozdobę domu na miejsce spotkań i spędzania długich letnich wieczorów w nadchodzącym roku przybierze na sile. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto właśnie teraz zadbać o odpowiednią aranżację ogrodu, która prócz walorów estetycznych będzie funkcjonalna.

Wygodne meble ogrodowe, ścieżki z otoczaków lub z kostki brukowej, a także odpowiednie oświetlenie ogrodowe to klucz do nowoczesnego wyglądu naszego ogrodu. Jeśli cenimy sobie naturalność, warto postawić na ścieżki z kamienia naturalnego. Firmy, świadczące usługi ogrodnicze, takie jak Centrum Ogrodnicze Ilex wykonają dla Ciebie pełen projekt ogrodu, a także zajmą się wykonaniem ścieżek i instalacją oświetlenia ogrodowego i nawodnienia.

Prywatność i natura

Jesień to najlepszy czas na przesadzanie i sadzenie drzew, krzewów oraz kwiatów roślin cebulowych. Warto więc rozplanować te prace tak, aby prócz miejsca do rozrostu dla roślin zapewnić sobie wygodę i prywatność. Widoczne metalowe ogrodzenie, choć chroni przed intruzami, często psuje wrażenie wolności i bliskości natury. Co więc zrobić?

Modnym trendem jest tworzenie naturalnych płotów z roślin iglastych, które zapewnią nam prywatność oraz naturalny wygląd ogrodu nieograniczonego metalowym ogrodzeniem. Sadzonki iglaków zakupić możesz w centrach ogrodniczych, przy okazji zakupów warto pomyśleć również o zaopatrzeniu się w nawozy jesienne. Różnią się one od tych letnich niższą zawartością azotu, natomiast wyższą fosforu oraz potasu – pierwiastków potrzebnych roślinom do przetrwania okresu zimowego. Koniecznie pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu!

Postaw na żółty

Najmodniejszym kolorem sezonu ogrodniczego 2019/2020 okrzyknięty został żółty. Wybierając dodatki do swojego jesiennego ogrodu, warto postawić na takie w słonecznym kolorze, który doskonale komponować będzie się ze zmieniającymi się kolorami liści i ociepli wizerunek ogrodu nawet w najbardziej deszczowe dni.

Innym rozwiązaniem jest także postawienie na rdzawe dodatki oraz kwiaty w rdzawym kolorze. W centrach ogrodniczych i sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć możemy wiele dodatków i narzędzi pokrytych modną rdzą. To doskonałe rozwiązanie fanów stylu retro w ogrodnictwie.

Jak w każdej branży trendy ogrodnicze zmieniają się szybko, pamiętać musimy więc, że najważniejsze w aranżacji ogrodu jest to, by była ona spójna i pasowała do naszego stylu, ponieważ to my spędzać będziemy w nim najwięcej czasu.

Opracowanie:
Skawina, Krakowska 95
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz