Materiał Partnera

Najnowsze trendy jubilerstwa – jak wybrać obrączkę ślubną

Najnowsze trendy jubilerstwa – jak wybrać obrączkę ślubną

Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości naszego życia, dlatego państwo młodzi przykładają do jego organizacji szczególną wagę. Jednym z ważniejszych wyborów związanych z ceremonią zaślubin są obrączki. To one są znakiem miłości, który małżonkowie będą nosić na co dzień. Ważne jest zatem wybranie odpowiedniego salonu jubilerskiego, posiadającego w kolekcji najpiękniejsze wyroby złotnicze.

Firma jubilerska – salon jubilerski oraz pracownia złotnicza

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniej biżuterii ślubnej – zwłaszcza obrączek – jest wybór dobrej firmy jubilerskiej. Staraj się wybierać profesjonalne i renomowane salony jubilerskie, które są jednocześnie pracowniami złotniczymi. Dzięki temu obrączki zostaną dopasowane nie tylko do indywidualnych gustów pary, ale również dobrane wedle profesjonalnych zasad wizażu. To właśnie takie sklepy jak Firma Jubilerska Gold Stone Mariusz Żychowski oprócz bogatej kolekcji produktów posiadają coś cennego – wiedzę na temat dobierania biżuterii i podkreślania nią wyjątkowości wyglądu, a także charakteru. W tego typu firmach jubilerskich znajdziecie zarówno biżuterię złotą, biżuterię srebrną, brylanty, jak i zegarki. Warto wiedzieć, że panny młode bez kłopotów znajdą również idealnie komponujące się z suknią ślubną łańcuszki, naszyjniki czy kolczyki. Panowie zaś zakupią spinki do mankietów i krawatów.

Obrączki złote i srebrne

Najważniejszym rozróżnieniem różnych typów obrączek jest rodzaj materiału, z którego zostały one wykonane. Najpopularniejsze są obrączki złote, które dzisiaj są dostępne nie tylko w żółtym kolorze, ale też w odcieniu białego i różowego złota. Trwałość, a także odpowiednią barwę uzyskuje się dzięki domieszkom różnego rodzaju metali takich jak srebro, pallad czy nikiel. Warto wiedzieć, że niezwykle efektowne i stonowane są obrączki z białego złota, które przypominają wyrób z bardzo drogiej i ekskluzywnej platyny. Drugim najczęściej wybieranym materiałem na obrączki są te ze srebra, które bardzo często graweruje się od wewnątrz. W najlepszych salonach jubilerskich wykonasz usługę grawerowania (diamentowania na obrączkach) całkowicie za darmo!

Profil, kształt, grubość i wzór – wizaż w salonie jubilerskim

W przypadku wyboru odpowiedniej obrączki nie liczy się wyłącznie sam materiał i jego trwałość. Kolekcje są bardzo bogate w różnego rodzaju wzory, kształty, grubości i profile, a także obejmują obrączki wysadzane kamieniami szlachetnymi. Bardzo ważna jest zatem profesjonalna wiedza jubilerska pracowników salonów sprzedaży biżuterii ślubnej. To oni pomogą wybrać obrączkę pod kątem gustu klienta, wielkości dłoni i palców, kolorytu skóry, a także barwy oczu czy włosów. Jeśli chodzi o profile obrączek, najpopularniejsze są obrączki lekko wypukłe i zaokrąglone po bokach. Ciekawym designem wyróżniają się obrączki ze ściętymi bokami, wybrzuszeniami, nierównościami czy obrączki ze wklęsłą powierzchnią zewnętrzną. Szerokość obrączki wiąże się z jej wagą – jest to bardzo ważny aspekt związany z komfortem noszenia tego typu biżuterii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz