Materiał Partnera

Najnowocześniejsze metody zwalczania cellulitu

Najnowocześniejsze metody zwalczania cellulitu

Cellulit to w dzisiejszych czasach problem, który dotyczy naprawdę dużej grupy kobiet. Brzuch i uda pokryte tak zwaną skórką pomarańczową dla wielu pań stanowią kompleks. Często zasłaniają one nogi nawet w czasie letnich miesięcy i podczas pobytu na plaży. Jednak z cellulitem można skutecznie walczyć oraz pozbyć się go raz na zawsze. W tym celu należy poddać się nowoczesnym zabiegom.

Jak powstaje cellulit?

Szacuje się, że cellulit pojawia się na skórze u aż 80% kobiet. Jednak przyczyny jego powstawania mogą być bardzo różne.

Cellulitem nazywa się zmiany, do których doszło w tkance podskórnej. Można wyróżnić jego dwa rodzaje – wodny oraz tłuszczowy. Pierwszy z nich powstaje na skutek gromadzenia się wody w tkankach skóry. Zmiany takie pojawiają się nawet u szczupłych osób, których waga utrzymuje się na stałym poziomie. Natomiast cellulit tłuszczowy to nic innego jak rozrost komórek tłuszczowych. Jest zwykle problemem osób, które są mało aktywne fizycznie oraz mają zbyt dużo nadprogramowych kilogramów.

Powstawaniu cellulitu sprzyjają rozmaite czynniki. Należą do nich brak ruchu, siedzący tryb życia, zmiany hormonalne, ciąża oraz częste wahania masy ciała. Mimo tego z problemem tym trzeba i należy walczyć.

Cellulit pojawia się nawet u młodych dziewcząt, które dopiero wchodzą w okres dojrzewania. Jest to związane z naturalną tendencją organizmu kobiety do odkładania tłuszczu. Kiedy jednak pojawi się on na skórze, trzeba zacząć jak najszybciej z nim walczyć. Zbilansowana, zdrowa dieta oraz preparaty kosmetyczne mogą okazać się niewystarczające. Wtedy z pomocą przychodzą nowoczesne i bardzo skuteczne zabiegi” – mówi specjalistka z salonu Ladies First.

Jak skutecznie walczyć ze skórką pomarańczową?

Nowoczesne zabiegi na cellulit mogą zdziałać cuda. Dzięki nim skóra staje wyraźnie wygładzona oraz przywrócona zostaje jej jędrność.

Podczas jednego z takich zabiegów wykorzystuje się urządzenie Activ Slim. Umożliwia ono usprawnienie przepływu limfy oraz krwi, co przyspiesza usuwanie toksyn. Ponadto pełni ono też funkcję sauny – sprzyja to lepszej przemianie materii. Oprócz tego Activ Slim to urządzenie służące również do elektrostymulacji. W mięśniach, które są wprawione w drgania, dochodzi do efektywniejszego spalania tłuszczu.

Do walki z cellulitem wykorzystuje się też Roll Shape, czyli urządzenie składające się z drewnianych rolek. Masaż ciała wykonywany przy jego pomocy usprawnia krążenie i redukuje skórkę pomarańczową. W walce o gładką i jędrną skórę stosuje się również moc podczerwieni oraz kapsuły z podciśnieniem.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz