Materiał Partnera

Najmodniejsze oprawki okularów 2019/2020

Najmodniejsze oprawki okularów 2019/2020

Oprawki okularowe znów wracają do łask. Wszystko przez nurt zero waste, który promuje noszenie okularów w opozycji do generujących odpady soczewek kontaktowych. Decydując się na szkła korekcyjne warto zapoznać się z panującymi obecnie trendami i wybrać najmodniejsze aktualnie oprawki okularowe. Na co się zdecydować i komu będzie pasował dany kształt?

Dobry zakład optyczny

Okulary są coraz częściej widywane na modowych wybiegach. Nie wstydzą się ich celebrytki, pozują w nich artyści. Mimo, że często zrobione są z tworzyw sztucznych, to dzięki swojej trwałości są bardziej ekologiczne, niż soczewki kontaktowe i przeznaczone dla ich użytkowników środki.

Przed zakupem należy bezwzględnie udać się do okulisty, a później do optometrysty, by dobrać odpowiednie szkła korekcyjne. Dopiero potem można szukać oprawek pasujących zarówno do kształtu twarzy, jak i stylu. Ze wszystkich usług najlepiej skorzystać w jednym miejscu, takim jak Gabinet okulistyczny Bożeny Pękackiej z Krakowa. W krótkim czasie można dzięki temu dobrać okulary zarówno pod kątem wady wzroku, jak i estetyki.

Okulary a kształt twarzy

Przed wyborem tego, co modne, warto zastanowić się, jakie oprawki okularów pasują do kształtu twarzy. Twarz okrągła zostanie wyszczuplona dzięki okularom o kanciastych kształtach. Do twarzy trójkątnej pasują szkła okrągłe lub owalne, ale stonowane. Twarz kształtem przypominająca kwadrat lub podłużna świetnie wygląda z oprawkami zaokrąglonymi.  Do owalnej pasują natomiast wszystkie oprawki – ważne, by nie były szersze, niż twarz.

Stonowany kolor

Kształt soczewek okularowych jest coraz bardziej oryginalny. Natomiast kolory oprawek zbliżają się do stonowanych, pastelowych lub zupełnie niewidocznych.

Duże koła

Aktualne trendy to powrót tzw. kujonek, czyli dużych, okrągłych okularów, które przykrywają prawie pół twarzy. Ciekawie będą wyglądały te z cienkim, niemal niewidocznym drucikiem. Pasują zarówno do eleganckich stylizacji do pracy, jak i mogą podkręcić stylizacje inspirowaną czasami hippisów.

Nie tylko transparentne soczewki

Najbardziej futurystyczną odmianą oprawek okularów, które zaproponowali projektanci, są te z przezroczystymi oprawkami. Mogą być bardzo delikatne albo barwą przypominające laboratoryjne gogle. Świetnie prezentują się w zestawieniu z kolorowymi ubraniami, włosami czy makijażem!

Nietypowe soczewki

Wciąż modne są też oprawki okularów o nietypowych kształtach. Wszelkie serduszka, gwiazdy, trójkąty mogą być noszone na co dzień – nie tylko w lato. Najlepszym wyborem będzie postawienie na okulary progresywne z ekstrawaganckimi oprawkami, które pasują szczególnie do rock’n’rollowych stylizacji.

Podwójny mostek także dla młodych

Oprawki z podwójnym mostkiem do tej pory kojarzyły się wyłącznie z okularami babci. Dziś to hit wśród projektantów. Dostępne są ich tradycyjne wersje z druciku, a także z tworzywa sztucznego. Takie okulary to mocny akcent, pasujący odważnym osobom o silnym charakterze.

Opracowanie:
Kraków, Promienna 21
tel. 12 656 23 73
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz