Materiał Partnera

Najmodniejsze metody koloryzacji włosów

Najmodniejsze metody koloryzacji włosów

Dzięki dostępności farb do koloryzacji włosów we wszystkich kolorach tęczy, na każdej ich długości można wyczarować małe dzieło sztuki. Warto poznać najmodniejsze techniki koloryzacji oraz dowiedzieć się, jak się nazywają i komu będą najlepiej pasowały. Czym się różni ombre od sombre, co to jest flambayage oraz dla kogo polecane są babylights, a dla kogo splashlight?

Koloryzacja u fryzjera

Koloryzację włosów najlepiej jest wykonać w salonie fryzjerskim. W domu  niemal niemożliwym jest osiągnięcie oczekiwanego efektu – szczególnie, jeśli stylizacja złożona jest z kilku kolorów. Chociaż producenci farb do użytku domowego prześcigają się w pomysłach na ułatwienie koloryzacji, lepiej jest to zostawić profesjonalistom.

Z gotowym pomysłem na metodę farbowania najlepiej udać się do takiego miejsca, jak salon fryzjerski "Black Magic Team" z Krakowa. Wykonają oni każdy rodzaj trwałej i półtrwałej koloryzacji na podstawie zdjęcia lub opisu klientki. Efekt będzie lepszy wizualnie oraz dla włosów i skóry głowy, niż po farbowaniu domowym.

Popularne ombre

Ombre to trend w koloryzacji włosów, który nie traci na popularności już od kilku lat. Świetnie sprawdzi się przy asymetrycznych fryzurach, dla kosmyków w kolorze od ciemnego brązu. Jest to połączenie długiego odrostu, który nierównomiernie przechodzi w coraz jaśniejsze blond końcówki.

Efekt ombre bardzo ciekawie prezentuje się na włosach kolorowych, np. niebieskich przechodzących w zielone lub fioletowych w jasny róż. Profesjonalny salon fryzjerski poradzi sobie nawet z najbardziej oryginalnym zadaniem.

Wariacja sombre

Sombre to ombre dla blondynek. Są to jasne, ewentualnie jasnobrązowe włosy u nasady, przechodzące w prawie niewidoczny sposób w nawet białe. Zrobiony w salonie fryzjerskim będzie pasował także osobom o cienkich i delikatnych kosmykach, dodając im wizualnie objętości.

Delikatny flambayage

Baleyage już dawno odszedł do lamusa. Zastąpił go flambayage, czyli bardzo delikatne jasne i ciemne pasemka, między którymi prawie nie ma różnicy. Farbę do włosów podczas tej koloryzacji nakłada się po podzieleniu włosów na partie za pomocą samoprzylepnych folii w kształcie pasków.

Słoneczny splashlight

Splashlight najbardziej efektownie wygląda u brunetek. Polega on na rozjaśnieniu środkowej części włosów – pilnując, by przejścia były bardzo delikatne, a włosy u nasady i na końcach zostały w naturalnym kolorze.

Dziewczęce babylights

Babylights to metoda koloryzacji polecana zarówno blondynkom, jak i szatynkom. Polega na wybraniu koloru farby bardzo zbliżonego, ale jaśniejszego od tego na całej głowie i dodaniu delikatnych pasemek. Dzięki temu kosmyki wyglądają jak muśnięte słońcem.

Holograficzne fryzury

Holograficzne włosy, to nic innego, jak najmodniejsze obecnie, tęczowe koloryzacje. Najlepsze efekty osiągnie się jedynie w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Taka stylizacja polega na nałożenie na włosy farby w różnych odcieniach, aby płynnie przechodziły z jednej barwy, w drugą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz