Materiał Partnera

Najlepszy sposób na awarię ciężarówki

Najlepszy sposób na awarię ciężarówki

Samochody ciężarowe narażone są na nieustanną eksploatację. To potężne, wytrzymałe maszyny przystosowane do ciężkiej pracy. Jednak w tak trudnych warunkach od czasu do czasu musi zdarzyć się awaria. Jak sobie z nią radzić?

Awarie ciężarówek

Zepsuty samochód ciężarowy to ogromny problem. Najgorzej, jeśli auto zepsuje się w trasie – wtedy kierowca wraz z towarem jest uziemiony, często za granicą, z dala od jakiegokolwiek sklepu lub stacji benzynowej. Awaria to też zawsze duże straty dla firmy transportowej – chodzi nie tylko o koszty naprawy, ale też o konsekwencje związane z opóźnioną dostawą ładunku. Niestety, usterki od czasu do czasu są nieuniknione, nawet jeśli będziemy dbać o auto i regularnie poddawać je przeglądom technicznym. Co najczęściej psuje się w ciężarówkach? Firmy świadczące usługi pomocy drogowej dla samochodów ciężarowych regularnie publikują dane na ten temat. Od lat najczęstsze problemy kierowców są związane z usterkami elektronicznymi lub elektrycznymi. Często problem dotyczy też ogumienia – jego kondycja jest bardzo ważna dla ciężkich i dodatkowo jeszcze obciążonych ładunkiem pojazdów. Poważnym problemem, z którym kierowcy muszą się czasem mierzyć w trasie, są awarie silnika – najczęściej związane z niewłaściwą pracą rozrusznika lub uszkodzeniem paska klinowego.

Wymień to, co zepsute

Dobrym sposobem na całkowite pozbycie się awarii jest po prostu wymiana całej uszkodzonej części lub podzespołu. Taka wymiana trwa też znacznie krócej niż naprawa. Kupując bardzo dobrej jakości części mamy pewność, że będą nam długo służyć. Najważniejsze to znaleźć dobrze wyposażony sklep specjalizujący się w częściach do ciężarówek.

Sprzedajemy części i akcesoria do samochodów ciężarowych. W ofercie mamy miechy pneumatyczne NEOTEC, siłowniki hamulcowe CARGO SYSTEM, tarcze hamulcowe CARGO SYSTEM, pasy transportowe, belki i drążki aluminiowe i stalowe do zabezpieczenia ładunku, okładziny hamulcowe i klocki hamulcowe PETERS, LUMAG. Można u nas znaleźć także lampy obrysowe LED, zespolone tylne, przewody elektryczne i pneumatyczne, tarczki i rolki tacho KINZLE – mówi przedstawiciel firmy Jarmot. Hurtownia części zamiennych do samochodów ciężarowych, naczep i przyczep. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wymiana będzie nas zwykle kosztować więcej niż zwykła naprawa. W tym przypadku jednak płacimy za jakość – wymienione elementy długo będą nam służyć. Korzystając z usług sprawdzonego dostawcy możemy być spokojni o swoją ciężarówkę. Warto też pamiętać o regularnych przeglądach i częstym sprawdzaniu kondycji pojazdu – dzięki temu nieprzyjemne niespodzianki na trasie będą się nam rzadziej zdarzać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz