Materiał Partnera

Najlepszego sprzętu ortopedycznego lub protezy – zaufaj profesjonalnemu producentowi

Najlepszego sprzętu ortopedycznego lub protezy – zaufaj profesjonalnemu producentowi

Proteza to mechaniczny przyrząd lub aparat sztucznie sporządzony, zastępujący część ciała lub maskujący jakiś brak. Proteza może służyć tylko celowi estetycznemu, np. szklane oko, lub sztuczna pierś u kobiet z niedorozwojem sutków lub po ich amputacji. Dużo większe znaczenie mają jednak protezy kinetyczne zastępujące kształtem i funkcją brakującą kończynę lub uzębienie. Najdawniejsze wzmianki dotyczą protez kończyn dolnych. Znajdują się one w świętych księgach żydowskich Talmudzie. Już Arystofanes wspomina w swych pismach o pewnym aktorze, który występował w teatrze, mając protezę nogi.

Co oferują nam zakłady produkujące sprzęt ortopedyczny?

Takie firmy jak Pracownia Ortopedyczna - Rafał Janowiak  zajmują się wspieraniem osób po wypadkach i urazach, dostarczając sprzęt ortopedyczny i protezy kończyn, bo często zdarza się, że w wyniku wypadku bądź poważnej choroby jedyną możliwością uratowania życia pacjenta jest amputacja kończyny. Takie protezy ułatwiają życie i wyciągają często pacjenta z głębokiej depresji. Pracownie ortopedyczne oferują:

 •  protezy kończyn,

 •  gorsety,

 •  gorsety na wymiar,

 •  aparaty,

 •  sprzęt rehabilitacyjny,

 •  pracownia ortopedyczna,

 •  łuski ortopedyczne,

 •   sprzęt ortopedyczny na wymiar,

 •  sprzedaż sprzętu ortopedycznego,

 •  protezy dłoni,

 •   protezy nogi itp. 

Cały ten sprzęt dla niektórych chorych okazuje się jedyna szansa powrotu do tzw. normalności.

Gdzie znaleźć najlepszy sprzęt ortopedyczny i protezy kończyn?

Rodzaje protez uzależnione są od problemu, który mają rozwiązać. Uzupełnienie może dotyczyć stopy, podudzia lub uda. Tworzone są również protezy stosowane w sytuacji wyłuszczenia w stawie biodrowym. Do wykonania leja protezowego wykorzystuje się nowoczesne tworzywa sztuczne, które mają właściwości pielęgnacyjne. Stosuje się również lekkie kompozyty, zaś łączenia i przeguby wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej. Protezy kończyn dolnych tworzone są przede wszystkim dla pacjentów, którym trzeba było amputować fragment kończyny dolnej, jednak istnieje możliwość ich samodzielnego poruszania się, w przypadku zastosowania protezy. Nieszczęśliwe wypadki lub inne nieprzewidziane zdarzenia, które kończą się urazami spotykają ludzi na całym świecie. Niestety, nie zawsze uraz kończy się na stłuczeniu lub złamaniu.  Wielu pacjentów, którzy usłyszeli zalecenie amputacji zastanawia się jak będzie wyglądało ich życie nie będąc w stu procentach sprawnymi, czy będą w stanie normalnie funkcjonować i się poruszać. Zrozumiałe są pojawiające się obawy i pewnego rodzaju załamanie psychiczne. Optymizmu nie dodaje także perspektywa długiego leczenia i rehabilitacji oraz możliwego bólu, który pojawi się po amputacji kończyny. Na szczęście w dzisiejszych czasach posiadamy rozwiniętą wiedzę na temat ubytków w kończynach, pozwalającą nam na tworzenie protezy kończyn, która w znacznym stopniu poprawia funkcjonalność ruchową pacjenta, oraz ma duży wpływ na estetykę organizmu co także nie jest bez znaczenia. Dzięki najnowszej technologii mamy możliwość stworzenia dowolnej protezy kończyny, która nie tylko ułatwi codzienne funkcjonowanie, ale także odciąży zdrową kończynę, zapewniając wygodę i przywracając sprawność ruchową. Najnowocześniejsze protezy prócz gumowych i bardzo inteligentnych przegubów, posiadają także specjalnie instalowane mikroprocesory, które optymalizują każdy ruch, odwzorowując płynny chód. Protezy są bezpieczne i pozwalają odzyskać sprawność fizyczną – w wielu przypadkach pozwalają także na uprawianie sportu.

Opracowanie:
Warszawa, Wolność 3A lok. D
tel. 691 071 989
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz