Materiał Partnera

Najlepsze sposoby udrażniania kanalizacji – co zrobić, kiedy rura jest zapchana?

Najlepsze sposoby udrażniania kanalizacji – co zrobić, kiedy rura jest zapchana?

Niedrożna rura to poważny kłopot. Możemy próbować pozbyć się zanieczyszczeń przy pomocy środków chemicznych lub domowych sposobów, jednak to chwilowe i niezbyt skuteczne rozwiązanie. Jeśli kanalizacja nie działa, jak powinna, musimy skorzystać z pomocy hydraulika. Tylko profesjonalne udrażnianie rur sprawi, że nie będą nam one sprawiać więcej kłopotów.

Zapchana rura

Zapchana rura to zawsze spory kłopot. Kiedy czyszczenie syfonów i stosowanie dostępnych w sklepach środków przestaje pomagać, trzeba zwrócić się po pomoc do hydraulika. Jeśli sprawa jest pilna, najlepiej sprawdzi się pogotowie hydrauliczne. Większość hydraulików udrażnia rury metodą mechaniczną – używa się do tego spirali, która wpuszczona w rurę ma za zadanie usunąć gromadzące się w jej wnętrzu zanieczyszczenia. Taka metoda jest dosyć prosta i nie wymaga zaawansowanego sprzętu, jednak nie jest uznawana za najskuteczniejszą. Rury będą oczywiście udrożnione, ale może pozostać w nich sporo zanieczyszczeń.

Ciśnieniowe przepychanie rur

Przepychanie rur metodą ciśnieniową to skuteczny sposób na ich udrożnienie i pozbycie się wszelkich blokujących przepływ cieczy zanieczyszczeń. Fachowcy usługę ciśnieniowego udrażniania rur nazywają także metodą hydrodynamiczną. Do jej zastosowania niezbędna jest specjalna maszyna WUKO. Najważniejszym elementem maszyny jest pompa, dzięki której do kanalizacji tłoczony jest strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Do rur wprowadza się też specjalny wąż z odpowiednio dobraną głowicą. Dzięki działaniu wody pod wysokim ciśnieniem możliwe jest bardzo dokładne wyczyszczenie kanalizacji.

Firmą, która nie tylko świadczy usługi na wysokim poziomie, ale też udziela pomocy hydraulicznej przez całą dobę, jest Abis. Pogotowie wodno-kanalizacyjne.

Wykonujemy usługi dla firm, administracji budynków, samorządów oraz osób prywatnych. Jesteśmy obecni na rynku od 2008 roku. Posiadamy niezbędne zaplecze techniczne oraz wiedzę i doświadczenie – podkreśla właściciel przedsiębiorstwa.

Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji daje nam gwarancję, że po jego wykonaniu wszystko będzie działać jak nowe. Cena takiej usługi nie jest wysoka – mieści się w granicach 350 zł, więc jest ono tylko kilkadziesiąt złotych droższe od udrażniania mechanicznego, które trwa dłużej i charakteryzuje się nieco mniejszą skutecznością. Zaletą tej metody jest to, że pozwala pozbyć się zanieczyszczeń bez konieczności stosowania żadnych środków chemicznych. Lepiej jednak nie stosować jej w przypadku kanalizacji w bardzo złym stanie technicznym – może ona zostać uszkodzona. 
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz