Materiał Partnera

Najlepsza odzież ochronna dla personelu medycznego

Najlepsza odzież ochronna dla personelu medycznego

Wiele zawodów wymaga korzystania w trakcie pracy z odzieży ochronnej. Osoby pracujące w branży medycznej muszą zadbać o to, by ich strój chronił je, oraz ich pacjentów. Ubrania ochronne dla personelu medycznego muszą więc spełnić wiele ważnych wymogów. Producentem tego rodzaju ubrań jest przedsiębiorstwo Ewika II PHU Fartuchy medyczne-ochronne Ewa Kogut. Na co powinniśmy zwrócić uwagę składając zamówienie?

Odzież dla branży medycznej – wymogi

Każdy, kto choć raz odwiedził gabinet lekarski wie, że zarówno lekarze jak i pielęgniarki, czy nawet osoby zajmujące się sprzątaniem w placówka medycznych, do pracy zakładają specjalna odzież. Zadaniem takiej odzieży jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy wszystkim pracownikom branży medycznej. Żeby ubrania spełniały tę funkcję, muszą zostać odpowiednio wykonane. Dotyczy to nie tylko ubrań przeznaczonych do pracy na bloku operacyjnym – te należy traktować szczególnie, ponieważ w trakcie ich produkcji trzeba trzymać się bardzo szczegółowych wytycznych. Mowa tu jednak także o ubraniach ochronnych, które lekarze i pielęgniarki stosują na co dzień, w trakcie zwykłych kontaktów z pacjentami. Do wykonania takiej odzieży ochronnej powinno stosować się tkaniny, które będą odporne na zabrudzenia i częste pranie. Powinny dobrze znosić regularną dezynfekcje, ale muszą też zapewnić pracownikom komfort cieplny w trakcie pracy. Zwykle odzież medyczną czyje się z elanobawełny. Takie tkaniny bywają dość drogie, dlatego ceny dobrej odzieży ochronnej nie mogą być z byt niskie. Inwestycja w dobre ubrania dla personelu medycznego z czasem jednak się zwróci – z porządnej odzieży ochronnej będzie można korzystać znacznie dłużej. Dodatkowo taka odzież podwyższy komfort pracy i pozwoli w pełni się na niej skupić.

Producent dobrej odzieży ochronnej

Zapewnieniem odzieży ochronnej dla pracowników musi zająć się pracodawca. Najrozsądniej jest zamawiać tego typu produkty prosto od producenta. Powinna to być solidna firma, do której mamy pełne zaufanie. Przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w produkcji odzieży medycznej jest firma Ewika II PHU Fartuchy medyczne-ochronne Ewa Kogut. Przedsiębiorstwo ma 15-letnie doświadczenie w produkcji tego rodzaju odzieży. Dba o jakość wykonania i o komfort użytkowników oferowanych ubrań ochronnych. W jego ofercie znajdziemy wszystkie rodzaje ubrań potrzebnych w placówce medycznej – od bluz, przez spodnie, aż po fartuchy lekarskie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz