Materiał Partnera

Najczęstsze usterki laptopów i jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze usterki laptopów i jak sobie z nimi radzić?

Nikt z nas nie umie sobie chyba wyobrazić życia bez telefonu i komputera z dostępem do Internetu. Te trzy wynalazki znacząco ułatwiają nam życie. Nauka i praca są dzięki nim nie tylko szybsze i łatwiejsze, ale tez możliwe w niemal każdym miejscu – domu, bibliotece, kawiarni. Szczególną wygodę zapewnia w tym zakresie laptop, lekki i zarazem mobilny to narzędzie większości profesjonalistów.

Typowe usterki laptopów

Laptopy to z założenia mobilne urządzenia i zazwyczaj kupujemy je z myślą o zabieraniu w podróż. Choć projektowane z tą myślą, nie są one odporne na uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego przewożenia. Ponadto, jak w przypadku każdego sprzętu elektronicznego, ryzyko pojawienia się usterki podnosi intensywna eksploatacja. Na rynku znajdziemy rozmaite urządzenia komputerowe pochodzące od wielu producentów. Różnią się one budową, a co za tym idzie też parametrami oraz jakością wykonania. Możemy jednak wskazać pewne typowe usterki laptopów, na które narażone są wszystkie modele. Należą do nich między innymi:

  • uszkodzenia układu chłodzenia;
  • uszkodzenie podświetlania matrycy;
  • rozmyty ekran;
  • problemy z siecią bezprzewodową;
  • awaria gniazda zasilającego;
  • problemy z systemem operacyjnym;
  • problem z wykryciem dysku;
  • brak dźwięku;
  • uszkodzenie napędu;
  • uszkodzenia mechaniczne.

Często występują też uszkodzenia wynikające z charakterystycznej budowie laptopa – nieostrożne otwieranie i zamykanie czy też niestabilne ustawienie podczas pracy wpływają niszcząco na stan zawiasów. Dużym zagrożeniem jest też awaria gniazda zasilającego. Jeśli dojdzie w nim do zwarcia, uszkodzeniu mogą ulec również podzespoły laptopa.

Skuteczna naprawa laptopa

Dobry sprzęt komputerowy to zazwyczaj kosztowny wydatek, dlatego warto dbać o laptopa, zwłaszcza gdy jest on naszym narzędziem pracy. Usterka może nam ją uniemożliwić lub nawet doprowadzić do straty istotnych danych. W razie uszkodzenia laptopa nieoceniona będzie pomoc doświadczonego serwisu RTV, takiego jak JMZ Elektronik w Krakowie. Szukając punktu, któremu powierzymy naprawę naszego sprzętu, zwróćmy uwagę na to, czy oferuje on gwarancję na swoje usługi oraz jakich części zamiennych używa. Możemy o to zapytać, odwiedzając serwis osobiście lub dzwoniąc, jeśli jest taka możliwość.

W serwisie laptopów przeprowadzona zostanie profesjonalna diagnostyka, która pozwoli ocenić stopień i rodzaj uszkodzenia. Na tej podstawie zdecydujemy, czy naprawa jest opłacalna. Pamiętajmy o tym, by wcześnie reagować. Niewielka, w porę wykryta usterka nie będzie trudna do usunięcia. Jednak jeśli pozwolimy uszkodzeniu dotknąć większej liczby podzespołów, może się okazać, że pozostaje nam jedynie zakup nowego laptopa. Likwidacja małego uszkodzenia będzie też tańsza niż całościowa naprawa laptopa.

Opracowanie:
Kraków, Juliusza Lea 22b, (wejście od placu)
tel. 12 634 39 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz