Artykuł sponsorowany

Najczęstsze usterki agregatów prądotwórczych – z czym są związane?

Najczęstsze usterki agregatów prądotwórczych – z czym są związane?

Zasilanie awaryjne jest niezwykle istotnym elementem m.in. w gospodarstwach rolnych czy zakładach przemysłowych. To właśnie dzięki niemu możliwe jest kontynuowanie pracy poszczególnych urządzeń wykorzystujących do pracy energię elektryczną. Nierzadko jednak agregaty prądotwórcze ulegają rozmaitym awariom. Warto wiedzieć, co oznaczają konkretne objawy i czy konieczna jest wizyta specjalistycznego serwisu.

Problem z uruchomieniem

Do najczęstszych awarii z zasilaniem awaryjnym w formie agregatów prądotwórczych zalicza się problemy z uruchomieniem urządzenia. Taka usterka objawia się na kilka sposobów – jednym z nich jest całkowity brak reakcji na próby włączenia agregatu. Jeżeli po sprawdzeniu wszelkich systemów bezpieczeństwa urządzenie nadal nie odpowiada, należy wezwać specjalistyczny serwis zajmujący się naprawą agregatów prądotwórczych. Dużym doświadczeniem w tym zakresie może pochwalić się firma Wadras Sp.j., która jest w stanie szybko zdiagnozować i wyeliminować każdą usterkę związaną  z agregatami.

Nierzadko objawia się ona także w inny sposób – agregat z problemami uruchamia się, jednak jego praca pozostaje nieregularna lub następuje zgaśnięcie silnika. Do takich sytuacji często dochodzi ze względu na brak należytej konserwacji urządzenia, a także zanieczyszczone paliwo lub filtr powietrza. Fachowcy zajmujący się serwisowaniem agregatów dokładnie zbadają każdy ich komponent, docierając do źródła usterki i tym samym gwarantując możliwość jej szybkiego usunięcia.

Niezwykle ważna prądnica

Jednym z głównych elementów agregatu prądotwórczego jest prądnica. Element ten jest podatny na uszkodzenia wynikające m.in. z nieprawidłowej eksploatacji urządzenia, czyli np. jego przegrzania. W takiej sytuacji często dochodzi do uszkodzeń prądnicy, której wymianę należy zlecić specjalistom. Zbadają oni napięcie agregatu zarówno na biegu jałowym, jak i przy obciążeniu. W przypadku nieprawidłowych wartości związanych z uszkodzeniem prądnicy konieczne może być jej ponowne przezwojenie.

Z kolei brak generowanego napięcia na gniazdach prądowych to objaw związanych z uszkodzeniem regulatora napięcia. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju awarie agregatów prądotwórczych mogą stanowić zagrożenie dla jego użytkowników. Z tego względu rekomendowane jest skonsultowanie się ze specjalistycznym serwisem tego typu urządzeń, który poprzez wykorzystanie profesjonalnej aparatury pomiarowej i niezbędnej wiedzy w zakresie naprawy i serwisowania agregatów będzie w stanie wyeliminować źródło nieprawidłowego działania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz