Artykuł sponsorowany

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń laptopów

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń laptopów

Na przestrzeni wielu ostatnich lat laptopy stopniowo wypierały komputery stacjonarne. I choć to te drugie charakteryzowały się częstszym występowaniem usterek, to obecnie nie brakuje ich również w nowoczesnych laptopach. Mimo posiadania wielu zalet mogą z różnych powodów ulegać awarii. Rozwiązaniem jest udanie się do serwisu komputerowego. Wyjaśniamy, z jakimi problemami przychodzą do niego najczęściej właściciele laptopów.

Awarie ekranu laptopa

Jedne z najczęstszych awarii laptopów dotyczą ekranu. Zgniecenia, zarysowania, a także pęknięcia matrycy są niestety bardzo często wynikiem niedostatecznej dbałości o własny sprzęt. Wiele usterek wynika z pozostawiania na klawiaturze różnych przedmiotów, a także okruchów jedzenia, które po zamknięciu klapy laptopa rysują powierzchnię matrycy. Innym powodem jest również zbyt intensywne opuszczanie ekranu, który uderza o powierzchnię obudowy lub klawiaturę. Objawem takiego postępowania jest nieprawidłowe wyświetlanie obrazu, na którym uwidaczniają się paski, białe prześwity lub nieregularność grafiki.

Zalanie klawiatury

O ile jedzenie nad klawiaturą nie jest przyczyną najpoważniejszych awarii, to picie lub stawianie napojów, lub innych płynnych produktów obok laptopa może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Zalanie klawiatury znajduje się w czołówce najczęstszych usterek, które w dużej mierze wynikają z nieuwagi i skutkują nawet utratą ważnych danych z dysku.

O najczęstszych uszkodzeniach laptopów wypowiada się pracownik firmy PC Craft w Krakowie: Wśród najczęstszych przyczyn uszkodzeń laptopów znajdują się te, które wynikają z nieprawidłowego użytkowania. Jednak nawet te bardzo poważne w skutkach mogą zostać zniwelowane dzięki profesjonalnemu serwisowi komputerów, który oferuje kompleksową naprawę, a także odzyskiwanie danych.

Samoistne wyłączenie lub niemożność włączenia laptopa

Sytuacja, w której laptop samoistnie się wyłącza, może być spowodowana przegrzaniem się procesora. Warto zauważyć, że poszczególne elementy komputera są umieszczone na niewielkim obszarze, dlatego cyrkulacja powietrza w tych miejscach jest znacznie utrudniona. Aby tego uniknąć, należy wystrzegać się kładzenia laptopa na kocu, a w zamian za to umieszczenie go na podwyższeniu. W innym wypadku nie będzie możliwe usuwanie ciepła przez wentylację urządzenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sprawdzonego serwisu komputerowego. Doświadczeni pracownicy zajmą się znalezieniem przyczyny problemu oraz jego zlikwidowaniem. W momencie, gdy komputer nie włącza się mimo wciśnięcia odpowiedniego przycisku, przyczyną może być uszkodzenie karty graficznej lub poluzowanie wtyczek, które znajdują się między matrycą a płytą główną laptopa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz