Materiał Partnera

Najczęstsze przyczyny awarii elektrycznych na podstawie doświadczeń PHU Heorhi Kasko

Najczęstsze przyczyny awarii elektrycznych na podstawie doświadczeń PHU Heorhi Kasko

W dzisiejszych czasach nawet drobne awarie elektryczne skutkujące brakiem prądu w gniazdkach są bardzo dużym problemem dla lokatorów. We współczesnych domach znajduje się wiele urządzeń elektrycznych , bez których nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Firma elektryczna PHU Heorhi Kasko na bazie swoich doświadczeń przedstawia typowe przyczyny takich awarii.

Wadliwe urządzenia powodujące zwarcie elektryczne

Każde urządzenie elektryczne wcześniej czy później może ulec uszkodzeniu. Niektóre usterki mogą być jednak źródłem dalszych problemów. Wadliwy sprzęt potrafi doprowadzić do zwarcia elektrycznego, czyli nagłego zmniejszenia rezystancji obwodu elektrycznego. Wówczas w instalacji elektrycznej pojawia się tak zwany prąd zwarciowy, który jest większy od prądu roboczego. Skutkiem tego jest wybicie bezpieczników i brak prądu. Na szczęście po odłączeniu wadliwego urządzenia można ponownie włączyć bezpiecznik i znów korzystać z elektryczności.

Jak wskazuje elektryk z firmy elektrycznej  PHU Heorhi Kasko:

Najczęściej sprawcami tego całego zamieszania są uszkodzone przedłużacze, zasilacze komputerowe, oprawy oświetleniowe, płyty indukcyjne, suszarki oraz żelazka, Należy także unikać niskiej jakości żarówek, bo one często podczas włączania powodują zwarcie i wyłączenie prądu w sieci.

Uszkodzenie przewodu w instalacji elektrycznej

Inną typową przyczyną awarii elektrycznych jest mechaniczne uszkodzenie przewodu. Do tego typu problemów najczęściej dochodzi podczas mniejszych lub większych prac remontowych. Największym problemem są usterki mniej oczywiste, typu drobne draśnięcie przewodu, które po pewnym czasie w wyniku przedostania się tam wilgoci może doprowadzić do poważnego problemu. Wówczas naprawa instalacji elektrycznej zaczyna się od zlokalizowania przerw i zwarć w przewodach przy pomocy specjalistycznych przyrządów. Następnie wymienia się uszkodzony kabel, co jest już czynnością dość skomplikowaną i należy to zostawić doświadczonemu elektrykowi, jakim jest na przykład firma PHU Heorhi Kasko ze Stargardu.

Przestarzała instalacja elektryczna

W starym budownictwie często stosowano instalację elektryczną, która nie jest dopasowana do obecnych czasów. Postęp techniczny spowodował, że zapotrzebowanie na energię elektryczną drastycznie wzrosło. Kiedyś stosowano np. aluminiowe okablowanie, mniejsze przekroje przewodów oraz niewłaściwe zabezpieczenia. W skrajnym przypadku pozostawienie takiej instalacji może skutkować nawet pożarem. Najlepszym sposobem na usunięcie takiej awarii elektrycznej jest więc wymiana całej instalacji elektrycznej.

Opracowanie:
Stargard, os. Zachód B3I lok. 3
tel. 574 497 372
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz