Materiał Partnera

Najczęstsze błędy przy wyborze kasy fiskalnej

Najczęstsze błędy przy wyborze kasy fiskalnej

Nikt dziś nie ma problemu, jeżeli chodzi o zakup telefonu, komputera lub tabletu. Z reguły wiemy, czego oczekujemy, a kiedy pojawią się pewne wątpliwości, możemy zawsze skorzystać z jednego z internetowych rankingów. Znacznie trudniejsze zadanie stoi jednak przed nowymi przedsiębiorcami, którzy muszą zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Dlatego spójrzmy jakich błędów wystrzegać się przy wyborze kasy fiskalnej. 

Złe oszacowanie bazy towarowej

Najczęściej spotykanym błędem przy wyborze kasy fiskalnej jest nieoszacowanie perspektywicznej bazy towarowej. Wszystkie urządzenia posiadają w tej kwestii swoje ograniczenia tzw. PLU (ang. price look-up unit). W bazie znajduje się miejsce na wszystkie usługi i produkty przez nas oferowane. Jeżeli więc chcemy uniknąć zbyt częstego zmieniania kasy fiskalnej, lepiej dobrze przemyśleć ilość potrzebnych punktów w PLU. Bardzo często się zdarza, że początkowy zakres usług firmy jest bardzo wąski i obejmuje raptem kilkanaście pozycji. 

Z czasem jednak firma się rozszerza, a na pewnym etapie rozpoczyna nawet sprzedaż swoich lub rekomendowanych produktów. Wtedy okazuje się, że potrzebne jest zdecydowanie większe miejsce w PLU. Najlepszym sposobem, którym możemy się kierować przy wyborze kasy fiskalnej w większości przypadków jest podniesienie PLU o 40/50% od tego, co jest nam potrzebne w momencie zakupu.

Brak przemyślenia możliwych warunków pracy

Kasy fiskalne dostępne są w wersji stacjonarnej oraz mobilnej, czyli przenośnej. Po oszacowaniu bazy towarowej, przed nami kolejny ważny wybór. Czasem odpowiedź, która opcja sprawdzi się lepiej, jest oczywista, np. w przypadku sklepu spożywczego nie ma większej potrzeby na zakup mobilnej kasy fiskalnej. Bardzo często jednak mylnie podejmujemy decyzję odnośnie do zakupu, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele branż może od czasu do czasu skorzystać z mobilnej kasy fiskalnej przy sprzedaży bądź świadczeniu usług z dala od głównego punktu. Bardzo szeroki wybór kas fiskalny najwyższej jakości oferuje Agencja obsługi biura. FU. 

Ograniczanie się do najbardziej podstawowych opcji

Kolejnym częstym błędem przy zakupie kasy fiskalnej jest pominięcie dodatkowych funkcji, które są bardzo istotne w prowadzeniu firmy i mogą być dużym ułatwieniem. Mowa tutaj o ograniczaniu się do wystawianiu paragonów i rejestracji sprzedaży. Warto również zadbać o możliwość płatności kartą, dołączenia dodatkowych urządzeń około kasowych oraz opcję elektronicznej kopii paragonów.

Opracowanie:
Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego 250
tel. 44 646 19 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz