Materiał Partnera

Najbardziej klimatyczne i efektowne miejsca w Gdańsku. Dokąd warto pójść?

Najbardziej klimatyczne i efektowne miejsca w Gdańsku. Dokąd warto pójść?

Gdańsk to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji i pięknych miejsc, które zachwycą nie tylko zagranicznych turystów, ale również Polaków. Jest ono doskonałym miejscem na odpoczynek po pracy, wyjazd wakacyjny lub weekendowy wypad zarówno par, grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Jakie klimatyczne miejsca w Gdańsku warto odwiedzić? Podpowiadamy!

Gdzie wybrać się na spacer w Gdańsku?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych miejsc w Trójmieście jest gdańska Starówka. Nie bez przyczyny jest ona uznawana za najpiękniejsze miejsce w całej Polsce. Gdańska starówka jest idealna na spacery o każdej porze roku. Idąc nią, można podziwiać klimatyczną ulicę, Bazylikę Mariacką i historyczne kamienice, wybudowane wiele lat temu. Na trasie trafimy także na sklepiki z bursztynową biżuterią.

Podążając starówką, dostaniemy się na Długie Pobrzeże zlokalizowane wzdłuż Mołtawy, w którego pobliżu znajdują się kawiarnie, restauracje i bar na tarasie widokowym. Kontynuując nasz spacer, napotkamy ciekawe zabytki, takich jak żuraw, który został zaprojektowany w XV wieku i nadal zachwyca swoją oryginalną architekturą. Możemy także podziwiać przepływające statki lub wybrać się na romantyczny rejs Mołtawą.

Gdzie odpocząć po spacerze, czyli bar z tarasem widokowym

Po wyczerpującym zwiedzaniu Gdańska możemy przenieść się do równie nastrojowego miejsca, jakim jest restauracja na tarasie widokowym. Mieści się ona w samym sercu miasta i jest otwarta dla wszystkich gości, nawet dla naszych pupili! Taras zaprojektowany w nowoczesnym stylu został wypełniony bujną roślinnością oraz oświetleniem, tworzącymi niesamowity klimat, zwłaszcza wieczorową porą.

W Roof Top by Sassy będziemy mieli okazję podziwiać panoramę Starego Miasta i spektakularne zachody słońca. Jeśli jesteśmy z dziećmi, warto wybrać się do restauracji w porze popołudniowej, podczas której odpoczniemy od tłumów turystów i w zaciszu spróbujemy pysznej włoskiej kuchni. Z kolei pary śmiało mogą postawić na romantyczną kolację w świetle iluminacji miasta i blasku gwiazd. Zadaszenie i przeszklenie tarasu zapewni gościom idealny komfort i zabezpieczy zarówno przed mrozem, jak i deszczem.

Warto wspomnieć o tym, że w Roof Top by Sassy w weekendy organizowane są wydarzenia muzyczne, idealne na spędzenie wolnego wieczoru z grupą przyjaciół. W towarzystwie orzeźwiających perfekcyjnie przygotowanych kolorowych koktajli i neonów każdy gość będzie miał możliwość zrelaksowania się i pobawienia z bliskimi w rytm muzyki na żywo.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz