Artykuł sponsorowany

Nagła awaria samochodu – co zrobić w takiej sytuacji?

Nagła awaria samochodu – co zrobić w takiej sytuacji?

Twój samochód uległ awarii w najmniej oczekiwanym momencie? Właśnie zbliżałeś się do celu i tuż przed dojazdem na miejsce zaświeciła się czerwona kontrolka? W takiej sytuacji niezbędne będzie unieruchomienie samochodu, zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wezwanie pomocy, czyli mechanika. Z naszego artykułu dowiesz się, jak powinieneś postąpić w przypadku nagłej awarii samochodu na trasie!

Bezpieczne miejsce postoju i unieruchomienie pojazdu!

W zależności, jaki rodzaj awarii dotknął Twój unieruchomiony pojazd – będziesz musiał wezwać pomoc (mechanika/lawetę) lub samodzielnie zająć się naprawą. Jednak w pierwszej kolejności należy odpowiednio zabezpieczyć uszkodzony samochód oraz pasażerów. Najlepiej będzie ustawić pojazd na poboczu lub pobliskim parkingu (o ile jest taka możliwość), a następnie włączyć światła awaryjne oraz ustawić trójkąt ostrzegawczy.

W przypadku postoju samochodu na terenie zabudowanym powinieneś ustawić trójkąt maksymalnie 1 metr od pojazdu, poza obszarem zabudowanym – w odległości od 30 do 50 metrów, natomiast na autostradzie i drodze ekspresowej – w odległości co najmniej 100 metrów.

Wezwanie pomocy

Po zabezpieczeniu miejsca postoju należy wezwać pomoc. Możesz skorzystać z usług pomocy drogowej i odholować pojazd do warsztatu lub wezwać mobilnego mechanika. To ta druga opcja jest zdecydowanie korzystniejsza, a wszystko to dzięki znacznie niższym kosztom naprawy, a jednocześnie ograniczeniu czasu unieruchomienia pojazdu. Doświadczony mobilny mechanik, na przykład Wejar Service, jest w stanie przywrócić pojazd do pełnej sprawności już w ciągu godziny.

Jeżeli Twój samochód uległ niezbyt poważnej awarii, którą może być przebita opona, brak paliwa, niski poziom oleju silnikowego, rozładowany akumulator, mechanik po dotarciu na miejsce zajmie się naprawą, a Ty będziesz mógł wyruszyć w dalszą, bezpieczną podróż!

Wybierając serwis samochodowy oferujący naprawy w terenie, zwróć uwagę na jego lokalizację – im krótsza odległość będzie dzielić miejsce zdarzenia od siedziby warsztatu, tym niższe koszty naprawy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz