Materiał Partnera

Nadstawki paletowe – idealnie zabezpieczą towar podczas transportu

Nadstawki paletowe – idealnie zabezpieczą towar podczas transportu

Oprócz palet euro nadstawy paletowe to kolejna zdobycz myśli technicznej, która usprawniła transport i logistykę. Dzięki ich specjalistycznej budowie łatwo można nakładać jedną na drugą (jest to tzw. sztaplowanie), tworząc wysokie konstrukcje transportowe. Po rozładunku nadstawki można złożyć, co zaoszczędzi dużo miejsca i ograniczy koszty. Nadają się do użytku wielorazowego.

Najpierw były palety

Palety wprowadzono do przemysłu około roku 1950, jest to świetne rozwiązanie, które znacząco usprawniło transport, magazynowanie i składowanie. Palety są produkowane najczęściej z drewna, są płaskie i służą do transportowania towarów. Stanowią sztywną powierzchnię, na której układa się produkty w większych i mniejszych opakowaniach. Specyfikacja palet określa ich parametry, tak by pasowały do wózków widłowych i mogły być łatwo podnoszone.

Obecnie najczęściej używane popularne europalety mają na boku napis  EUR, ich waga wynosi  ok. 25 kilogramów, a wymiary to 1200x800 mm. Wymogi bezpieczeństwa mówią, że europalety trzeba stawiać równo, na pojedynczej palecie można umieszczać towar w formie prostopadłościanu, którego waga nie może przekroczyć 1000 kilogramów, a wysokość 1 metra. Palety euro może produkować i naprawiać jedynie firma, która może wykazać się licencją EPAL.

Palety są masowo używane w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, hipermarketach, hurtowniach i sklepach, a także w innych branżach, w których okazują się przydatne. Najwięcej z paletami mają do czynienia magazynierzy, to w magazynie następuje przyjmowanie i wydawanie towarów. Pracownicy dbają o właściwy sposób przechowywania produktów i manewrują paletami najczęściej za pomocą wózków widłowych.

Nadstawki paletowe

Pomysł nadstawki polega na umieszczeniu specjalistycznych ścianek na brzegach standardowej palety, co daje fantastyczną stabilność. Popularna nadstawka paletowa posiada galwanizowane zawiasy, które umożliwiają składanie, co jest naprawdę wielką zaletą. Lekka, a jednocześnie mocna  konstrukcja nadstaw paletowych pozwala szybko i bez problemu budować skrzynie dowolnej wielkości.

Klasyczne, najczęściej spotykane wymiary nadstaw to: 600x800 mm, 800x1200 mm i 1000x1200 mm. Możesz je zamówić w firmie Drewtex, realizowane są tu również zamówienia na niestandardowe projekty.

Nadstawy paletowe to proste rozwiązanie, dzięki któremu Twoje towary bezpiecznie dotrą do swojego miejsca przeznaczenia. Dzięki nadstawkom produkty, które wymagają delikatności i stabilności podczas transportu będą z świetnie zabezpieczone i nic im się nie stanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz