Materiał Partnera

Nabycie agregatów tynkarskich - zakup czy wynajem?

Nabycie agregatów tynkarskich - zakup czy wynajem?

Agregaty tynkarskie to nowoczesne urządzenia, które znajdują zastosowanie w pracach budowlanych i znacznie je przyspieszają. Dzięki nim możliwe jest bardzo szybkie nałożenie tynku na dosyć dużą powierzchnię. Wiele osób staje jednak przed trudną decyzją. Zakupić agregat tynkarski czy zdecydować się na wynajem? Sprawdź zalety i wady obydwu rozwiązań i zdecyduj, co bardziej Ci się opłaca.

Jakie prace mogą być wykonywane przy użyciu agregatu tynkarskiego?

Agregaty tynkarskie są nowoczesnymi maszynami, które przyspieszają wykonywanie prac budowlanych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się czas. Urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno do tynków gipsowych, jak i cementowych. Często stosuje się je do rozprowadzenia zaprawy klejącej. Zazwyczaj agregaty tynkarskie stosowane są na dużych budowach, gdzie konieczne jest nałożenie tynku na dużą powierzchnię. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie wpływa na odciążenie pracowników. Należy zauważyć także, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli agregatów, które różnią się między sobą:

  • rozmiarem,
  • mocą,
  • przeznaczeniem,
  • jakością,
  • ceną.

Zakup agregatów tynkarskich – kiedy warto się na niego zdecydować?

Agregaty tynkarskie nie są urządzeniami tanimi. Koszt profesjonalnej maszyny to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kiedy warto zdecydować się na jej zakup? Jak podkreśla specjalista z firmy F.U.H. „PAGAT” Tomasz Watral: Na zakup agregatów tynkarskich decydują się zazwyczaj większe firmy budowlane, które często wykonują prace tynkarskie i jest to ich sposób zarobku. Wówczas taka inwestycja ma sens – dodaje. W pozostałych przypadkach – zwłaszcza kiedy konieczne jest jednorazowe użycie agregatu – jego zakup jest zdecydowanie nietrafioną decyzją.

Wynajem agregatu tynkarskiego – zalety rozwiązania

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się wynajem agregatów tynkarskich. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które planują wykonanie niewielkiej ilości prac. Wówczas można wynająć urządzenie na dzień, kilka dni, a nawet tygodni – w zależności od indywidualnych potrzeb i oferty firmy. Bardzo często firmy budowlane decydują się na wynajem agregatu tynkarskiego tylko po to, aby wypróbować sprzęt, który zamierzają kupić. W ten sposób mogą dokładnie sprawdzić, jak działa maszyna i czy spełnia wszelkie wymagania. To dosyć nietypowe, chociaż bardzo kreatywne rozwiązanie.

Decydując się na wynajem agregatów tynkarskich, warto skorzystać z oferty doświadczonych firm, które proponują różnego rodzaju urządzenia. W ten sposób można wybrać to, które dopasowane będzie do wykonywanych prac. Należy także zwracać uwagę na ofertę cenową – często wynajem agregatów tych samych producentów i o tych samych parametrach oferowany jest przez konkurencyjne firmy w zupełnie innych cenach. W przypadku wynajmu na dłuższy czas można także zapytać o zniżki – niektóre przedsiębiorstwa mają możliwość udzielenia rabatu, a w ten sposób można zaoszczędzić.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz