Materiał Partnera

Na ratunek zwierzakom – wybierz dobrego weterynarza!

Na ratunek zwierzakom – wybierz dobrego weterynarza!

Dzisiejsza weterynaria jest tak samo rozwinięta, jak medycyna leczenia ludzi. Nic dziwnego, zwłaszcza, iż dla wielu osób kot, czy pies to stały członek rodziny, który daje radość każdego dnia. Ważna jest zatem pamięć o zdrowiu danego zwierzaka, które tak samo, jak w przypadku człowieka ulega pogarszaniu. Istotne jest zatem stałe współdziałanie z dobrym weterynarzem. Takim z pewnością można uznać Katarzynę Dołębską i jej gabinet weterynaryjny „Futrzak”.

Szeroki zakres działań profilaktyki i leczenia

Tym, czym wyróżnia się gabinet weterynaryjny „Futrzak”, który prowadzony jest w Parchowie, są kompleksowość profilaktyki, leczenia oraz diagnostyki, a także nowoczesność – zarówno wyposażenia specjalistycznego, jak i świetnie przystosowanego do działań leczniczych miejsca. To jednak nie sprzęt i sam ośrodek, lecz długoletnie doświadczenie pozwalają gabinetowi weterynaryjnemu „Futrzak” działać w ramach takich specjalizacji weterynaryjnych, jak endokrynologia, ginekologia, kardiologia, laryngologia, ortopedia, onkologia, okulistyka, interna, czy stomatologia. Ważnym punktem działań są również badania diagnostyczne i specjalistyczne, które związane są między innymi z badaniami krwi, moczu, czy kału, a także testami bakteriologicznymi, pasożytniczymi oraz tymi, wykonywanymi przy pomocy nowoczesnej aparatury USG. Olbrzymią zaletą gabinetu weterynaryjnego „Futrzak” jest również oferowanie produktów dla zwierząt, rozpisywanie dla nich diet, czyszczenie ich zębów, wydawanie paszportów zwierzęcych oraz książeczek zdrowia, czy też przeprowadzanie wizyt domowych. Miłość do zwierząt weterynarz Katarzyna Dołębska przejawia również poprzez oferowanie pomocy zdrowotnej drobnym zwierzakom takim, jak ptaki ozdobne, jaszczurki, chomiki, czy gołębie. 

Choroby kotów i psów

Szczególnymi pacjentami ośrodków weterynaryjnych są psy i koty. Wiąże się to z największym odsetkiem hodowli domowych właśnie tych zwierząt, a także znacznie dłuższym okresem życia, niż w przypadku królików, chomików, czy mniejszych ptaków, gadów oraz ssaków. To dlatego do lecznicy weterynaryjnej „Futrzak” udają się właściciele kotów, u których diagnozowany jest m.in. koci katar, anoplazmoza, chlamydioza, FIP, panleukopenia, syndrom urologiczny, czy też dolegliwości grzybicze. U psów zaś często występują i łatwo eliminowane są przez najlepszych specjalistów: nużyca, lamblioza, padaczka, kokcydioza, koronowiroza, parwowiroza, dysplazja, czy wrzody rogówki. Nigdy nie należy zapominać zatem o stałym monitorowaniu zachowania zwierzęcia i jego zdrowia, a także o szczepieniach ochronnych szczeniaków, kociąt, psów i kotów. Istotną  kwalifikacją Katarzyny Dołębskiej jest również wyspecjalizowanie w kynopsychologii. Wykorzystywana jest ona przy behawiorystyce i tresurze psów.

Opracowanie:
Parchowo, Kasztanowa 3
tel. 664 926 500
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz