Artykuł sponsorowany

Na pytania w zakresie ubezpieczenia dla wspólnot mieszkaniowych oraz majątkowych odpowiada pośrednik ubezpieczeniowy Gabriela Depka-Wierzbicka

Na pytania w zakresie ubezpieczenia dla wspólnot mieszkaniowych oraz majątkowych odpowiada pośrednik ubezpieczeniowy Gabriela Depka-Wierzbicka

Czy ubezpieczenie dla wspólnot mieszkaniowych jest obowiązkowe i co obejmuje? W jakich przypadkach warto wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w pracy? Czy ubezpieczenie domu oraz polisa na życie są obligatoryjne? Na te oraz podobne pytania odpowiada gdański agent ubezpieczeniowy Gabriela Depka-Wierzbicka. Sprawdź, z którego pakietu trzeba, a z jakiego warto skorzystać, aby skutecznie zabezpieczyć swoje interesy.

Ubezpieczenie dla wspólnot mieszkaniowych – co warto wiedzieć?

Mianem wspólnoty mieszkaniowej określa się ogół lokatorów, którzy łącznie wykupili 100% udziałów w danej nieruchomości od dewelopera albo spółdzielni mieszkaniowej, a więc posiadają na własność dany lokal mieszkalny, użytkowy lub garaż. Chociaż wspólnota jako taka nie jest podmiotem gospodarczym, a więc nie posiada majątku ani osobowości prawnej, w świetle polskich przepisów może zaciągać zobowiązania, nabywać prawa, być pozywana i pozywać. Nad wspólnotą ciąży zatem prawny obowiązek sprawowania opieki nad nieruchomością oraz wykonywania szeregu regularnych działań, w tym między innymi ubezpieczenia całego budynku mieszkalnego.

Warto mieć na uwadze, że polisa dotyczy obiektu w ogólności, nie zaś poszczególnych lokali. Ochroną są objęte mury, fundamenty, dach, elementy stałe oraz zewnętrzne budynku.

– wyjaśnia Gabriela Depka-Wierzbicka, pośrednik oferujący między innymi ubezpieczenia nieruchomości, w tym mieszkań, polisy na życie, a także pakiety majątkowe oraz opcje przeznaczone dla wspólnot mieszkaniowych. W zależności od potrzeb kryteria ubezpieczenia są dobierane w taki sposób, aby możliwie najlepiej zabezpieczały interes klienta.

Ubezpieczenia dla pracowników oraz polisy OC w pracy – czy są obowiązkowe?

Co do zasady ubezpieczenia grupowe są dobrowolne, chociaż warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ stanowi ono dodatkową formę ochrony dla pracownika. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to zupełnie inny produkt niż polisa z tytułu odpowiedzialności cywilnej, wypłacana w momencie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Chociaż nie zawsze trzeba ją mieć, w niektórych przypadkach wykupienie pakietu OC jest obligatoryjne. Konieczność ta wynika ustawowo z rozporządzeń Ministra Finansów i dotyczy wybranych zawodów, których wykonywanie wiąże się z dużą odpowiedzialnością wobec życia, zdrowia i mienia innych osób. Obowiązkowe jest na przykład wykupienie ubezpieczenia dla lekarzy. W polisę OC muszą się ponadto zaopatrzyć adwokaci, radcy prawni, notariusze, komornicy sądowi, zarządcy nieruchomości, architekci, księgowi oraz inżynierowie budownictwa.

Ubezpieczenia dla zawodów medycznych, a także polisy dobrowolne oferuje pośrednik Gabriela Depka-Wierzbicka. W pakiecie ofertowym dostępne są także ubezpieczenia na życie.

Opracowanie:
Gdańsk, Grabowskiego 15 lok. 33
tel. 602 845 633
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz