Materiał Partnera

Na jakie typy rolet do okien warto zwrócić uwagę?

Na jakie typy rolet do okien warto zwrócić uwagę?
Jednym z najpopularniejszych sposobów na estetyczną i funkcjonalną jednocześnie osłonę okienną są rolety. Zdecydowanie najczęściej wybierane są obecnie modele materiałowe, jednak w rozbudowanej ofercie sprawdzonych dystrybutorów rolet i żaluzji znaleźć można także wiele innych rozwiązań. Na jakie zatem dokładnie warto zwrócić uwagę i czym konkretnie się charakteryzują?

Rolety materiałowe

Chętnie wybierane zarówno przez użytkowników mieszkań, domów, jak i biur czy innych obiektów rolety materiałowe stały się jednym z podstawowych elementów dodatkowych montowanych bezpośrednio na oknach. To właśnie dzięki nim możliwe jest regulowanie natężenia światła zewnętrznego wpadającego do pomieszczeń, a nawet całkowite zasłonięcie skrzydła np. w celu uzyskania pełnej prywatności i tym samym komfortu. Rolety materiałowe charakteryzują się przede wszystkim prostotą montażu – ten jest bezinwazyjny i możliwy do zrealizowania we własnym zakresie.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku rolet materiałowych jest mechanizm samohamujący, dzięki któremu zatrzymują się one na poziomie wybranym przez użytkownika. W ten sposób natężenie światła jest dokładnie regulowane, co jest niewątpliwym atutem. Warto też zwrócić uwagę na dostępność wielu kolorów materiału wykorzystywanego w takich roletach. Firma Roletka prowadzona przez Tomasza Jeziorskiego proponuje klientom szeroki asortyment różnego rodzaju osłon okiennych, w tym także rolet materiałowych w rozmaitych wariantach oraz szeregu innych ich typów – jakich dokładnie?

Wiele rodzajów rolet

Coraz popularniejsze stają się tzw. rolety dzień-noc. To doskonała alternatywa nie tylko dla tanich rolet materiałowych, ale też żaluzji poziomych. Rolety dzień-noc pozwalają na niezwykle precyzyjną regulację ilości światła zewnętrznego wpadającego przez okno do pomieszczeń w budynku dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji. Nie zasłaniają przy tym całkowicie widoku, przez co stają się rozwiązaniem bardzo chwalonym i cenionym przez użytkowników rozmaitych obiektów. Decydują się oni nierzadko także na tzw. plisy.

Rolety plisowane to kolejny już typ osłon okiennych, które znaleźć można w rozbudowanej ofercie specjalistycznych sklepów zajmujących się ich sprzedażą. Plisy to bardzo interesujące rozwiązanie – pozwala bowiem na zasłonięcie wybranej przez użytkownika części okna w sposób przez niego wybrany: zarówno przez przesunięcie tkaniny od dołu, jak i od góry. Szeroki asortyment rolet w dobrych sklepach obejmuje też modele plisowane, na które warto zwrócić uwagę. Szczególnie dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zostały zamontowane okna o nietuzinkowych kształtach, które wymagają alternatywnych, ale jednocześnie funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań.

Opracowanie:
Solec Kujawski, Bydgoska 6c
tel. 52 387 48 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz