Artykuł sponsorowany

Na jakie problemy skórne działa peeling chemiczny?

Na jakie problemy skórne działa peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne to jedne z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Są doskonałym sposobem na poprawę kondycji skóry w każdym wieku. Mają bardzo szerokie zastosowanie, pomagają na wiele problemów skórnych. Pobudzają złuszczanie oraz procesy odnowy komórek, dzięki czemu skóra staje się gładka, jędrna oraz pełna blasku. Sprawdź w artykule, jakie są wskazania do peelingów chemicznych.

Jak działają peelingi chemiczne?

Peeling chemiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu martwego naskórka lub skóry właściwej za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. Poprzez usuwanie zewnętrznych warstw skóry pobudzane są jej naturalne zdolności regeneracyjne. Organizm zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa korzystnie na jej kondycję.

Peelingi chemiczne zawierają substancje złuszczające o różnej sile działania i w różnych stężeniach. W zależności od rodzaju zastosowanego kwasu i jego stężenia, uzyskuje się więc rozmaite efekty terapeutyczne. 

Peeling chemiczny powinien być przeprowadzony przez specjalistę, ponieważ nieprawidłowo wykonany zabieg może prowadzić do podrażnień czy oparzeń skóry. Doświadczony kosmetolog, którego znaleźć można np. w Klinice Medycyny Estetycznej HALLMEDICA, na podstawie wywiadu oraz analizy skóry, jest w stanie prawidłowo dopasować rodzaj peelingu oraz wykonać go poprawnie.

Komu polecane są peelingi chemiczne?

Zakres zastosowań peelingów chemicznych jest naprawdę bardzo szeroki. Zabiegi te świetnie sprawdzają się na skórze dojrzałej oraz z pierwszymi oznakami starzenia. Regularnie przeprowadzane peelingi znakomicie poprawiają jędrność skóry, zmniejszają widoczność zmarszczek oraz pomagają na plamy pigmentacyjne. Zabiegi te są świetną propozycją dla osób, które nie chcą decydować się na bardziej inwazyjne rozwiązania.

Peelingi chemiczne są pomocne podczas leczenia trądziku, połączone wraz ze środkami farmakologicznymi, są w stanie dać spektakularne efekty. Zabiegi te pomocne są również na inne problemy skórne, takie jak łojotok, utrata blasku i elastyczności oraz wiotkość skóry.

Głębokie oczyszczenie oraz złuszczenie skóry jest także bardzo pomocne przy usuwaniu przebarwień oraz cieni i zmarszczek pod oczami. Ponadto peelingi chemiczne to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwężenie porów oraz ogólne odświeżenie skóry twarzy.

Jak przebiega zabieg?

Priorytetem jest odpowiednie przygotowanie skóry do nałożenia peelingu. Skóra powinna być dokładnie oczyszczona oraz odtłuszczona. Następnie, na przygotowaną odpowiednio skórę, nakładane są warstwy peelingu. Rodzaj substancji oraz jej stężenie zależy od problemów skórnych. Po upływie określonego czasu, preparat jest usuwany.

Po kilku dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, w tym czasie nie powinno się zdrapywać naskórka, a jedynie zadbać o odpowiednie i intensywne nawilżenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz