Materiał Partnera

Na jakie parametry sprężarek warto zwrócić uwagę?

Na jakie parametry sprężarek warto zwrócić uwagę?

Obecnie bardzo popularnym narzędziem w wielu pracach domowych może być sprężarka. W dzisiejszych czasach posiada ona naprawdę wiele różnego rodzaju zastosować. Sprawdzi się zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Oczywiście niezbędne jest odpowiednie odprowadzenie dużej ilości ciepła, która wydziela się w czasie pracy. Istnieje grupa parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model sprężarki.

Czym dokładnie jest sprężarka?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak działa sprężarka. To nic innego, jak maszyna energetyczna, której zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu bądź nadanie energii kinetycznej. Specjaliści z firmy Comper-Eco s.c. przypominają, że ciśnienie w tym urządzeniu jest dużo niższe niż obecnie panujące ciśnienie atmosferyczne. Niewiele osób wie o tym, że to urządzenie w trakcie wykonywania pracy wydziela ogromną ilość ciepła. Niezbędne jest jego odpowiednie odprowadzanie. Sprężarka powinna posiadać podobne układy chłodzenia jak w przypadku silników spalinowych. Z kolei mniejsze urządzenia wykorzystują bezpośrednie chłodzenie, a z kolei większe używają chłodnicy. Oczywiście warto wiedzieć, że gaz chłodzony może być również przy pomocy tak zwanego intercoolera. Najpopularniejszy podział tego rodzaju urządzeń odbywa się na modele olejowe lub bezolejowe. Sprężarki olejowe wymagają smarowania przy użyciu specjalnego rodzaju olejów.

Ważne parametry sprężarek

Oczywiście dostępne na rynku modele sprężarek różnią się między sobą grupą parametrów. Dotyczą one między innymi mocy działania, która mówi nam, w jakich warunkach urządzenie będzie pracowało w najlepszy sposób. Sprężarka wyposażona jest w specjalny zbiornik, który może posiada różną pojemność. Chodzi tu głównie o płynną pracę urządzenia. Nie powinno dochodzić więc do spadków ciśnienia. Dla domowego użytku z pewnością sprawdzi się model o pojemności 25 litrów. Z kolei w profesjonalnych zakładach sprężarka będzie posiadała pojemności nawet 200 litrów. Ważnym parametrem jest oczywiście ciśnienie. Model wykorzystywany do domowego użytku powinien posiadać zakres ciśnienia od 6 do 10 barów. Oczywiście modele wykorzystywane do profesjonalnych prac powinny posiadać dużo wyższe ciśnienie. To oczywiście dwa najważniejsze parametry, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie.
Opracowanie:
Nowa Wieś Legnicka 84
tel. 722 022 988
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz