Materiał Partnera

Na czym polegają usługi CNC?

Na czym polegają usługi CNC?

Nie da się ukryć, że technologia w ciągu ostatnich kilkunastu lat niesamowicie się rozwinęła, co przyniosło ze sobą bardzo pozytywne skutki dla wielu branż. Nie jest zatem zaskoczeniem, że wiele zakładów przemysłowych inwestuje w nowoczesny sprzęt, który pozwoli na zwiększenie efektywności pracy oraz przełoży się na rozwój oferowanych usług. Jednym z ciekawych rozwiązań jest obróbka CNC. Na czym dokładnie ona polega? Sprawdźcie ten artykuł.

Na czym polega obróbka CNC?

Sama nazwa CNC pochodzi od angielskiego terminu, który to w polskim tłumaczeniu oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Mimo że brzmi to dość groźnie, w praktyce przekłada się to po prostu na wykorzystanie komputera w sterowaniu procesem obróbki. Proces tworzenia każdego elementu składa się z kilku etapów. Najpierw należy komputerowo zaprojektować dany elementem, a następnie przekazać powstały szkic do przetworzenia. Na końcu dochodzi do realizacji, czyli obróbki CNC.

Zalety obróbki CNC

Usługi CNC zyskują ogromną rzeszę zwolenników z kilku powodów. Mimo że technologia CNC wymaga od firmy sporej, początkowej inwestycji, jest to rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie znacznie ułatwia pracę. Dlaczego? Ponieważ obróbka CNC wykorzystuje bardzo  nowoczesny układ sterowania, który równocześnie potrafi analizować wiele czynników, jak rodzaj materiału, jego chropowatość czy inne aspekty. W ten sposób urządzenie jest bardziej precyzyjne i przede wszystkim działa wydajniej, co jest przecież kluczowe dla wielu firm. Eliminując pracę ludzkich rąk, możemy wykluczyć praktycznie całkowicie ryzyko błędu, które jest nieodłącznych elementem prac wykonywanych manualnie sterowanym sprzętem. Na uwagę zasługuje również fakt, że komputer sterujący może bez problemu zapisać w pamięci wprowadzone wcześniej parametry. Co to oznacza dla nas? Że jesteśmy w stanie uzyskać kilka identycznych elementów i nie musimy za każdym razem wprowadzać danych ręcznie, co znacznie oszczędza nasz czas. Wygodne, prawda?

Przykładowe zastosowania

Numeryczne metody obróbki znajdują wiele zastosowań. Ciekawym przykładem jest gięcie drutu. Specjalistyczna giętarka CNC 3D potrafi precyzyjnie giąć drut na wielu płaszczyznach, co daje szerokie możliwości jej zastosowania. Co możemy uzyskać w ten sposób? Stojaki, części do maszyn, wózki pod koszyki samoobsługowe, czy artykuły wykorzystywane w ogrodnictwie. Liderem w województwie podkarpackim, który wykorzystuje giętarki CNC 3D jest firma AW-POL. W ich ofercie znajdziemy nawet precyzyjnie wykonane, różnorodne haczyki, zawieszki czy wieszaki. Jeśli szukacie zaufanej firmy, warto udać się właśnie w to miejsce.

Reasumując, usługi CNC to nowoczesna i bardzo precyzyjna technologia umożliwiająca dokładną obróbkę różnego rodzaju elementów. Jest to stosunkowo droga inwestycja, jednak zdecydowanie warta swojej ceny.

Opracowanie:
Zgórsko 38a
tel. 14 683 44 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz