Materiał Partnera

Na czym polegają usługi asenizacyjne?

Na czym polegają usługi asenizacyjne?

Usługi asenizacyjne polegają na wywożeniu płynnych nieczystości w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojazdach, które poradzą sobie z wysoce toksycznymi odpadami. To właśnie dzięki działającym w tej dziedzinie firmom, możliwe jest zapewnienie czystości i bezpieczeństwa w naszym otoczeniu. Jak wyglądają tego typu usługi, dlaczego tak duże znaczenie ma ich profesjonalne wykonanie oraz kto powinien się nimi zajmować? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest asenizacja?

Określenie to odnosi się do procesu usuwania nieczystości, szczególnie w przypadku domów, gospodarstw rolnych oraz zakładów przemysłowych, które nie są podłączone do kanalizacji, a przez to muszą radzić sobie z bieżącym wywożeniem nieczystości. Proces wywozu oraz utylizacja, muszą jednak przebiegać zgodnie z określonymi zasadami.

Ścieki – nie tylko nieprzyjemny zapach

Wywóz ścieków musi być przeprowadzony przez wyspecjalizowane w tym zakresie przedsiębiorstwa, które przywiązują dużą wagę do jak najwyższych standardów działania. Wynika to przede wszystkim z bardzo dużego stężenia toksyn zawartych w tego typu nieczystościach, które w przypadku wycieku, mogłyby doprowadzić do skażenia. W szambach znajdują się bowiem m.in. siarkowodór, dwutlenek węgla, a także metan, stanowiące dla człowieka bardzo duże niebezpieczeństwo. Podkreśla to Jarosław Janek prowadzący firmę Janeko zajmującą się m.in. wywozem szamba i nieczystości, wycinką drzew, usługami koparką oraz innymi pracami ziemnymi. Właśnie ze względu na własne bezpieczeństwo, zadania te należy powierzać specjalistom w tym zakresie.

Charakterystyka pojazdów asenizacyjnych

Podstawowym narzędziem mającym wpływ na bezpieczeństwo usług asenizacyjnych są wykorzystywane do tego celu pojazdy. Powstają one na bazie samochodów ciężarowych lub przyczep i naczep, a przy tym dodatkowo są wyposażone w cysternę ze szczelnie zamykanym włazem, kompresorem i szybkozłączem o średnicy około 10 cm. W zasysaniu nieczystości pomaga kompresor generujący podciśnienie, dzięki czemu zanieczyszczenia, także ich większe frakcje, wędrują przez przewód. Opróżnianie cysterny odbywa się natomiast przez nadciśnienie powstałe w pompie lub za pomocą grawitacji, gdy zbiornik ustawiony jest pod określonym kątem.

Od jakości usług asenizacyjnych zależy w dużej mierze czystość w naszym otoczeniu, a także nasze zdrowie. Dlatego też zadania te powinny być powierzane specjalistom takim jak fachowcy ze wspomnianej wcześniej firmy Janek, którzy działalnością tą zajmują się od prawie 30 lat, dzięki czemu gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz profesjonalizm.
Opracowanie:
Ludwin-Kolonia 12A
tel. 608 415 431
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz