Artykuł sponsorowany

Na czym polegają poszczególne prace obróbki metalu wykonywane przez firmę Gudan?

Na czym polegają poszczególne prace obróbki metalu wykonywane przez firmę Gudan?

Do najbardziej popularnych metod obróbki elementów metalowych zalicza się szlifowanie, toczenie oraz frezowanie. Takie czynności są niezbędne do wykonania przed użyciem części stalowych w różnych branżach, głównie mechanicznej jak również w wielu pokrewnych . Poznaj, na czym dokładnie polegają poszczególne techniki oferowane przez firmę Gudan, która działa na rynku już do 1999 roku, a swoją siedzibę ma w miejscowości Unieszewo gmina Gietrzwałd.

Metody obróbki metalu – na czym polegają?

Jedną z głównych technik, którą oferuje firma Gudan, jest cięcie laserem. Jak można sobie wyobrazić, jest to najszybsza metoda, która jest w stanie np. podzielić jeden duży arkusz blachy na żądane elementy, dzięki takiej obróbce jesteśmy w stanie wykonywać bardzo skomplikowane kształty detali.

Toczenie i frezowanie są to metody obróbki skrawaniem, podczas którego uzyskujemy pożądany detal a efektem ubocznym jest powstawanie wiórów metalowych. Metodę tą stosuje się je w celu  uzyskania odpowiednich kształtów detali jak również uzyskania precyzyjnych wymiarów. W tej technologii używa się specjalistycznych narzędzi służących do obróbki skrawaniem.

Zajmujemy się także serwisem, przeglądem i remontem linii produkcyjnych. Nasz zespół świadczy usługi z zakresu spawania TIG, MAG i MIG. Regenerujemy formy wtryskowe, wykrojniki i noże zachowując żądaną twardość metalu. Oferujemy również remonty sprzętu budowlanego na przykład ładowarko-koparek i spychaczy

– mówi specjalista.

Na czym polega napawanie laserowe urządzeniem HTS MOBILE 160?

Precyzyjne spawanie laserowe cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na jego nowoczesność i możliwość używania w przypadku wszystkich stali i ich stopów. Za pomocą dedykowanych narzędzi można w szybki sposób naprawić elementy maszyn, form wtryskowych, matryc, stempli.

Taką techniką fachowcy mogą spawać elementy o skomplikowanych kształtach do 350 kg. Cała praca odbywa się w osłonie gazu szlachetnego, nie przegrzewając tym samym materiału i nie powodując utraty twardości metalu. Dzięki takiej metodzie i doborze odpowiedniego topnika możemy uzyskiwać twardość rodzimego elementu. Maksymalna twardość w tym obrębie może sięgać nawet 60 HRC, a do uzupełniania ubytków stosuje się topnik o średnicy od 0,2 mm do 0,8 mm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz