Artykuł sponsorowany

Na czym polegają audyty finansowe i podatkowe?

Na czym polegają audyty finansowe i podatkowe?

Nie ulega wątpliwości – prawo podatkowe jest bardzo skomplikowane i wyjątkowo restrykcyjne. Oznacza to, że przedsiębiorstwa rozliczające się z urzędem skarbowym nie mogą sobie pozwolić na błędy i niedociągnięcia. Nic dziwnego więc, że coraz więcej firm korzysta z pomocy profesjonalistów, zajmujących się audytem finansowym i podatkowym.

Na czym polega audyt? Wyjaśniamy.

Audyt finansowy i podatkowy pozwala się solidnie przygotować na kontrolę organów skarbowych. Dobrowolne badanie sprawozdań finansowych, warto zlecić specjalistycznej firmie, która cieszy się renomą w branży takiej jak Wessly Sp. z o.o. w Warszawie. Dzięki specjalnym procedurom wykrywa błędy i nieścisłości, a także doradzi jak poradzić sobie z nieprawidłowościami, korektami czy uzupełnieniami.  Firma ma bogate doświadczenie w przeprowadzaniu audytów, dzięki czemu dobrze zna potrzeby klientów i potrafi sprostać ich oczekiwaniom.

Audyt podatkowy

To wyjątkowa usługa, którą także oferuje firma Wessly. Polega na weryfikacji zgodności działania firmy klienta z prawem podatkowym. Audyt przeprowadzany jest wewnątrz przedsiębiorstwa i pozwala wykryć istotne nieprawidłowości w naliczeniach i rozliczeniach zobowiązań publiczno-prawnych. Procedura audytu przeprowadzanego przez firmę Wessly, obejmuję między innymi analizę rejestrów, deklaracji i rozrachunków podatku VAT, przychodów, kosztów, ich kwalifikacji, a także prawidłowości rozliczeń podatkowych.

Weryfikacji podlega również dokumentacja pracownicza, rozliczenia kosztów, PIT, ZUS itp. Dzięki audytowi ujawnione zostaną błędy, a doradca podatkowy sporządzi memorandum, w którym znajdą się rekomendacje zmian oraz zalecenia praktyczne.

Audyt projektów  finansowanych z dotacji i funduszy unijnych

W szerokiej ofercie firmy audytorskiej Wessly znajduje się także audyt rozliczeń projektów współfinansowanych z dotacji unijnych oraz grantów krajowych i zagranicznych instytucji finansujących B+R.  Jego celem jest sprawdzenie zgodności wydatków poniesionych w ramach konkretnych budżetów, zweryfikowanie przestrzegania zasad realizacji zamówień oraz potwierdzenie oczekiwanych rezultatów danego projektu. Pracownicy firmy Wessly skrupulatnie analizują wszystkie dane, a ich raporty są zgodne z wymaganiami rzetelne i wskazują na działania, które należy podjąć, aby usunąć wszystkie słabe punkty.

Firma Wessly specjalizuje się również w przeprowadzaniu analiz szczególnych, do których należą due diligence – niezwykle przydatne przy zamiarze nabycia przedsiębiorstwa lub udziałów w firmie. Istotnym obszarem działalności są także wyceny wartości firmy, wartości akcji czy wartości przedsiębiorstwa.

Ekspertyzy i analizy te mają nie tylko istotne znaczenie dla podjęcia decyzji inwestycyjnych, ale także dla rozliczeń podatkowych powstających w rezultacie takich transakcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz