Materiał Partnera

Na czym polegają agrowczasy?

Na czym polegają agrowczasy?

Wakacje w ośrodkach agroturystycznych są coraz popularniejsze wśród Polaków. Agrowczasy to nie tylko świetny pomysł na urlop latem, ale również idealny pomysł na kolonie dla uczniów, wyjazd integracyjny pracowniczy czy na weekendową ucieczkę z wielkiego miasta na łono natury. To właśnie na tym polega wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych – na obcowaniu z pięknem przyrody i na aktywnym zdrowym wypoczynku.

Dla kogo dedykowane są agrowczasy?

Agrowczasy dedykowane są dzisiaj dla każdej osoby, która lubi aktywny wypoczynek na łonie natury. Coraz chętniej Polacy wybierają taki typ wypoczynku w ramach corocznego urlopu. Agrowczasy najbardziej jednak są popularne podczas długich weekendów czy też wśród organizatorów kolonii dla dzieci oraz sportowców. Taki rodzaj wypoczynku chętnie wybierają również rodziny z małymi dziećmi, emeryci oraz grupki znajomych, które szukają odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku wśród lasów, jezior i łąk.

O agrowczasach powinni równie myśleć ci, którzy planują niskobudżetowe wyjazdy pełne wrażeń. Wyjazd do ośrodka agroturystycznego w malowniczej miejscowości jest nawet o kilka razy tańszy niż wybór pensjonatu w kurorcie górskim lub też morskim.

Jak wygląda wypoczynek w ośrodkach agroturystycznych?

Ośrodki agroturystyczne położone są przede wszystkim w małych malowniczych miejscowościach, a niekiedy też i na wsiach. Niekoniecznie agrowczasy muszą być kojarzone zatem z wiejskim folklorem czy regionalną kulturą. Coraz więcej ośrodków przypomina mniejsze pensjonaty, które pozwalają na błogi relaks w otoczeniu przepięknej przyrody. To właśnie jest główną ideą agrowczasów. Polegają one na spacerach po lasach, na piknikach na łąkach, na spływach kajakowych i kąpielach w jeziorze, a także na zwiedzaniu mniej popularnych zakątków kraju. Agrowczasy kojarzone są także z wieczornymi ogniskami, a także uprawianiem sportu. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w spokojnym miejscu pozwala naładować baterie i jest świetnym pomysłem nawet na krótki wyjazd.

Agrowczasy są także gratką dla wędkarzy, osób kochających malownicze szlaki turystyczne, a także dla amatorów jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne położone są bowiem w miejscach o bardzo rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Mimo tego liczyć można na spokój i brak tłumów, które męczą podczas wypoczynku tak wielu z nas.

Pomysł na urokliwy weekend – urlop nad jeziorem powidzkim

Pięknych małych miejscowości, które mają olbrzymi potencjał agroturystyczny, jest w Polsce wiele. Wybrać można zarówno miejsce na drugim końcu kraju, jak i można rozejrzeć się za ośrodkami położonymi w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Przykładem polecanej miejscowości jest Powidz w województwie wielkopolskim. To tam można zakwaterować się w pięknym Gospodarstwie Agroturystycznym „U Sławka”. Dlaczego jednak warto wybrać właśnie to miejsce?

Przede wszystkim słynie ono z niezwykłego jeziora, lasów, pól i łąk, które pozwalają spędzić aktywnie czas na powietrzu. Na wczasowiczów czekają korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki, a także liczne place zabaw. W niedalekiej okolicy znaleźć można park linowy, park krajobrazowy, stadniny koni czy baseny. Powidz jest również świetną bazą wypadową do Gniezna. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz