Artykuł sponsorowany

Na czym polega ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka?

Na czym polega ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka?

Nie da się ukryć, że narodziny dziecka wiążą się z dużymi wydatkami. Natomiast świeżo upieczeni rodzice nie zawsze są w stanie podołać wyzwaniom finansowym, nawet z pomocą świadczeń od państwa. Wsparcie pieniężne w tej sytuacji możemy jednak otrzymać, jeśli wcześniej wykupimy ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka. Na czym to polega?

Jak działa polisa na urodzenie dziecka?

Chcąc skorzystać z opisywanego ubezpieczenia, mamy do wyboru kilka opcji. Mowa tu o polisie grupowej lub indywidualnej. W pierwszym przypadku może ona zostać zawarta za pośrednictwem zakładu pracy – zarówno przez matkę, jak i ojca dziecka. Wówczas do ubezpieczenia pracowniczego dołącza się wypłatę świadczenia w razie przyjścia na świat nowego członka rodziny. Mamy także opcję skorzystania z polisy grupowej zawieranej bez pośrednictwa zakładu pracy. Inną możliwością jest indywidualne ubezpieczenie na życie – jeśli zdecydujemy się dopłacać określoną kwotę do składek, będziemy mogli liczyć na wsparcie finansowe po porodzie. 

Warunki polisy różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Mowa tu na przykład o odmiennym zakresie ochrony. Niektóre pakiety obejmują takie kwestie, jak leczenie operacyjne czy zachowawcze. Rodzice otrzymują pieniądze, jeżeli noworodek wymaga wzmożonej opieki medycznej. W standardowej opcji zazwyczaj świadczenie wynosi minimum 1000 zł. W razie ciąży mnogiej suma zostaje zwiększona. Polisa ta zakłada również wsparcie w trudnych sytuacjach. W przypadku urodzenia martwego dziecka także otrzymamy pomoc finansową, zwykle dwukrotnie większą. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć m.in. na wizyty u psychologa. 

Kiedy należy wykupić ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka?

Ważną kwestią, o której musimy pamiętać, planując wykupienie pakietu ubezpieczeniowego, jest tzw. okres karencji. Oznacza on, że jeśli dziecko urodzi się w ciągu 9-12 miesięcy od zawarcia umowy z ubezpieczycielem, to środki nie zostaną nam wypłacone. Polisę należy zakupić jeszcze przed zajściem w ciążę. Wyjątkiem od obowiązywania karencji może być natomiast ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy. W takiej sytuacji pracodawca dołącza do polisy pracowniczej wypłatę świadczenia z tytułu narodzin dziecka bez okresu karencji. Kluczowy warunek to jednak zawarcie ubezpieczenia przez grupę co najmniej 15 pracowników. Wówczas suma wszystkich składek pokryje świadczenie dla świeżo upieczonych rodziców. 

Gdzie wykupić polisę na urodzenie dziecka?

To ubezpieczenie możemy znaleźć w ofercie różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jak zostało wspomniane, dostępne pakiety różnią się jednak pod względem wysokości składek i świadczeń oraz zakresu ochrony. Na korzystne warunki możemy liczyć, korzystając na przykład z oferty agencji ubezpieczeniowej Natalii Toporek. Niezależnie jednak od tego, jakiego ubezpieczyciela wybierzemy, pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z zapisami umowy. Wówczas unikniemy zbędnych nieporozumień i komplikacji. Dzięki odpowiedniej polisie otrzymamy niezbędną pomoc finansową i zyskamy cenne poczucie bezpieczeństwa po narodzinach potomka. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz